W Ustce zorganizowano konkurs „ Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego” - ustka24.info

16 lutego 2018 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego”. 

Konkurs został przygotowany przez nauczycielki ZSOiT – p. Magdalenę Wróblewską – Majchrowską i p. Edytę Łepkowską oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku, które ufundowało nagrody dla laureatów.

Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Powiększa się grono uczestników, do których w tym roku dołączyli uczniowie szkół podstawowych.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział przedstawiciele sześciu szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i z Ustki: Zespołu Szkół Agrotechnicznych , II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza, Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Technikum TEB Edukacja i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

W kategorii gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej wystartowali uczniowie II LO w Słupsku ( oddziały gimnazjalne), Gimnazjum im. gen. M. Zaruskiego w Ustce, Katolickiego Gimnazjum im. św. Marka w Słupsku, Społecznego Gimnazjum  UTO, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4  w Słupsku ( oddziały gimnazjalne) i Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce.

Do konkursowych zmagań z ortografią przystąpiło więc 55 uczestników, a prace oceniało Jury składające się z doświadczonych nauczycieli języka polskiego – p. Janiny Błażejewicz, p. Elżbiety Komorowskiej, p. Iwony Płóciennik i p. Renaty Kuligowskiej.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne nagrody otrzymali: Anna Bagińska z II LO w Słupsku ( I miejsce), Mariusz Roguski z ZSA w Słupsku ( II miejsce) i Anna Dąbrowska z II LO w Słupsku ( III miejsce).

W kategorii gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej najlepsi okazali się: Maciej Prądzyński z II LO ( oddziały gimnazjalne) w Słupsku, który zajął I miejsce, Julia Sochacka z SP nr 4 w Słupsku ( oddziały gimnazjalne) – II miejsce i Aleksander Jankiewicz z Katolickiego Gimnazjum im. św. Marka – III miejsce.

Laureatom nagrody wręczyli przybyli na uroczystość goście – Wicestarosta Powiatu Słupskiego p. Rafał Konon i Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego p. Jan Olech. Pogratulowali młodzieży doskonałej  znajomości niełatwej przecież polskiej ortografii.

Swoje uznanie dla „ śmiałków” stającychw konkursowe szranki wyraził także dyrektor ZSOiT w Ustce p. Józef Masłowski, który podziękował również nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu oraz biorącym udział w pracach Jury. Przypomniał także wieloletnią tradycję konkursu i zachęcił uczniów do udziału w przyszłorocznej jubileuszowej edycji.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o