Wielkanocna Zbiórka Żywności w Intermarché w Ustce - ustka24.info
Wielkanocna Zbiórka Żywności w Intermarché w Ustce - ustka24.info
Wielkanocna Zbiórka Żywności w Intermarché w Ustce - ustka24.info
Wielkanocna Zbiórka Żywności w Intermarché w Ustce – ustka24.info

Od 31 marca do 2 kwietnia sieć Intermarché weźmie udział w akcji „Wielkanocna Zbiórka Żywności”.  Do akcji włączył się także sklep Intermarché w Ustce.

[ads1]

Klienci sklepów będą mogli przekazać artykuły żywnościowe dla osób potrzebujących w 36 sklepach Intermarché w całej Polsce.  Mieszkańcy Ustki także mogą pomóc najbardziej potrzebującym świętować Wielkanoc w radosnej atmosferze. Aby przyłączyć się do akcji wystarczy między 31 marca a 2 kwietnia odwiedzić sklep Intermarché przy ul. Ogrodowej 1 i przekazać wolontariuszom dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności.

Najbardziej pożądanymi produktami są: olej, słodycze, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz mąka. Podarowane produkty trafią do magazynów Banków Żywności, a stamtąd przekazane zostaną lokalnym organizacjom społecznym, które przekażą je do najbiedniejszych rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) 800 mln ludzi na świecie głoduje, a co trzecia osoba jest niedożywiona. W Polsce kwestia niedożywienia ma mniejszy wymiar, jednak statystyki są alarmujące. W 2015 r. 6,5 % Polaków, czyli około 2,5 mln osób, żyło w sytuacji skrajnego ubóstwa i często pozbawione było dziennego posiłku. Problem ten szczególnie dotyczy najmłodszych. W przypadku osób, które nie osiągnęły jeszcze 18 roku życia odsetek ten wynosi 9 %.

Grupa Muszkieterów regularnie współpracuje z Bankami Żywności. Walczymy z niedożywieniem w Polsce przez cały rok przyłączając się do zbiórek przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocnymi oraz w ramach programu „Podziel się posiłkiem”. Chętnie angażujemy się w te akcje, ponieważ dają one wymierne korzyści najbardziej potrzebującym. W imieniu Grupy Muszkieterów serdecznie zachęcam klientów Intermarché w Ustce do przekazywania produktów spożywczych wolontariuszom w naszych sklepach – powiedziała Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

W roku 2016 udało się zebrać 331 ton żywności, co zapewniło spokojną i godną Wielkanoc ponad 100 tys. potrzebującym. Celem akcji jest dotarcie do jak największej liczby osób niedożywionych. Produkty zebrane jeszcze przed świętami trafiają do potrzebujących za pośrednictwem lokalnych organizacji charytatywnych.

Wielkanocna Zbiórka Żywności jest organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności już od 21 lat. W tym roku akcja odbędzie się w 347 miejscowościach, w prawie 2 tysiącach sklepów w całej Polsce.

Do udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności zaangażowały się sklepy Intermarché w: Andrychowie, Bochni, Braniewie, Brodnicy, Drezdenku, Działdowie, Giżycku, Głubczycach, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Kętrzynie, Kościanie, Kwidzynie, Libiążu, Mogilnie, Obornikach, Opalenicy, Opinogórze Górnej, Pile, Pułtusku, Rawiczu, Skwierzynie, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Śremie, Tczewie, Trzebinie, Ustce, Wrześni oraz Żarach.

Informacje o Grupie Muszkieterów:

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 280 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie prawie 370 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 15 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.