Wirtualne biuro – nowoczesna usługa outsourcing księgowości

0
542

Wirtualne biuro to usługa, którą coraz częściej proponują biura rachunkowe. Na czym polega taka usługa i kiedy warto z niej skorzystać? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat. Miłej lektury!

Wirtualne biuro – co to?

 Wirtualne biuro jest rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zrezygnować z wynajęcia biura stacjonarnego, ato związane jest ze sporą oszczędnością, zwłaszcza dla osób, które pracują zdalnie, dla sklepów internetowych, freelancerów i wszystkich tych, którzy nie potrzebują biura stacjonarnego.

Zacznijmy jednak od początku. Kiedy zakładamy działalność gospodarczą musimy podać jej adres i mieć tytuł prawny do lokalu, w którym znajduje się nasze biuro. Tytuł prawny zdefiniować możemy jako dokument dający nam uprawnienia do korzystania z lokalu lub zarządzania nim. Tytułem prawnym między innymi może być akt własności, jak również umowa najmu lub dzierżawy czy umowa użyczenia. Co jednak, gdy nie potrzebujemy lokum, ponieważ pracujemy zdalnie lub w terenie?

W takim przypadku często optymalnym rozwiązaniem okazuje się biuro wirtualne. Taką usługę proponuje coraz więcej biur rachunkowych i cieszy się ona dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Firmy świadczące usługę wirtualnego biura oferują wynajem adresu, skrzynki pocztowej, często również numeru telefonu. Grono pracowników biurowych odbiera telefony interesantów, obsługuje skrzynkę e-mailową i korespondencję.

Trzy pakiety wirtualnego biura

Jedną z firm, które świadczą usługę wirtualnego biura jest biuro rachunkowe TAX SAFE w Gdańsku, które proponuje trzy różne pakiety omawianej usługi – pakiet srebrny, złoty i platynowy. Pakiety różnią się ceną oraz rzecz jasna, zakresem świadczonych przez TAX SAFE usług.

TAX SAFE proponuje usługę udostępnienia adresu pod siedzibę firmy w jednym z trzech miast – w Warszawie, w Białej-Podlaskiej lub w Sopocie. Ponadto, w zakresie usług wirtualnego biura mieści się odbieranie i wysyłka korespondencji, udostępnianie i odbieranie faxu, obsługa skrzynki mailowej czy przechowywanie dokumentów.

To nie koniec, firma udostępnia również sale konferencyjne, w których można przeprowadzać różnego typu spotkania biznesowe. Wszystko oczywiście zależy od wykupionego pakietu, ceny wahają się pomiędzy 150 – 300 zł miesięcznie.

Dodamy jeszcze, że TAX SAFE na życzenie może też zająć się prowadzeniem księgowości, co z pewnością odciąży przedsiębiorcę i pozwoli mu skupić się na najistotniejszych kwestiach związanych z prowadzeniem firmy.

Na zakończenie 

Korzyści płynących z wirtualnego biura jest wiele, to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu. Zwalnia przedsiębiorcę z obowiązku obsługi skrzynki e-mailowej i korespondencji. Niektóre z firm świadczących taką usługę zapewniają również dostęp do sali konferencyjnej. Często też można skorzystać z pomocy księgowych, którzy wytłumaczą wątpliwe kwestie i zajmą się kontaktem z urzędami i instytucjami.

Zostaw swój komentarz na Facebooku