Wnętrze blisko natury – naturalny wystrój w Twoim domu

0
133

Ludzie bardzo dobrze czują się blisko natury. Jej zapach, kolory oraz sama obecność pozwala na odprężenie. Wprowadzenie takich elementów do domu to doskonały sposób na walkę z przemęczeniem oraz osiągnięcie spokoju i wyciszenia. Wnętrze blisko natury – naturalny wystrój w Twoim domu, to artykuł poświęcony sposobom na wprowadzenie tej aury do domu.

Drewniane elementy wyposażenia

Jeśli chcesz urządzić wnętrze, które przybliży Cię do natury, koniecznie zdecyduj się na drewniane elementy. Najprostszym rozwiązaniem będą drewniane posadzki. Możesz przebierać w odcieniach i fakturach drewna, jednak pamiętaj, aby sprawdzić, czy faktycznie masz do czynienia z tworzywem naturalnym, czy tylko imitacją. W niektórych pomieszczeniach świetnie będzie wyglądać boazeria. Z nią jednak łatwo o przesadę, dlatego po pierwsze nie wykładaj nią wszystkich ścian w domu, a nawet pomieszczeniu. A jeśli zdecydujesz się ją postawić w kilku miejscach, zadbaj o to, aby była w identycznym kolorze i fakturze. Jeśli czujesz, że nie wiesz jak odpowiednio wprowadzić drewno do pomieszczeń, skonsultuj swoje pomysły z poradami ekspertów w aranżacji wnętrz. Na https://krakowska31.pl znajdziesz inspirację oraz kontakt do dekoratorów wnętrz.

Ziemiste barwy

Nieodzownym elementem naturalnych wnętrz są ziemiste barwy. Bliskość natury zapewniają brązy, zielenie oraz jasne błękity i żółty. Nie musisz decydować się na jeden z tych kolorów, ale nie przesadzaj z ich nadmiarem. Również pamiętaj o mieszaniu barw i odbijających wzrok wstawkach z innego koloru, aby nie stworzyć z sypialni groty błotnej.

Naturalne barwy mogą się wydawać smutne i ciężkie, dlatego miksuj je z jaśniejszymi elementami dekoracyjnymi. Nie bój się odważnych dodatków i koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Zarówno w aspekcie dużej ilości okien, jak i ciepłego sztucznego oświetlenia, które jest najlepsze dla naszych oczu.

Kwiaty

Nie da się stworzyć pomieszczenia blisko natury bez sporej ilości roślin. Do przestrzennych pomieszczeń doskonale będą pasować wielkogabarytowe roślinki jak np. bananowiec, philodendron, dziurawce czy różnorodne palmy. Jeśli natomiast nie masz do dyspozycji wielkich przestrzeni, nie musisz rezygnować ze wstawiania kwiatków. W zależności od nasłonecznienia oraz oczywiście preferencji wizualnych wybieraj mniejsze roślinki. Ostatnio bardzo dużo osób decyduje się na pileę, marantę czy aloes. Dla osób nieoswojonych z posiadaniem kwiatów w domu polecamy rozpocząć przygodę ze skrzydłokwiatem lub mniej wymagającymi sukulentami.

Marmurowe blaty

Jeśli lubisz surowe i minimalistyczne wnętrza, w których zamiast ozdób znajdują się eleganckie meble i potrzebne akcesoria, pomyśl o marmurowych blatach. Marmur występuje naturalnie w przyrodzie i nigdy nie wygląda identycznie. Istnieje wiele jego rodzajów, które generują różnorodne kolory i faktury tego surowca. Takie blaty doskonale spisują się zwłaszcza w kuchni i łazience, ponieważ stosunkowo łatwo się je czyści i trudno je zniszczyć czy trwale zabrudzić.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je w innych pomieszczeniach. Marmur narzuca jednak w pewien sposób elegancję więc niektóre przestrzenie, zwłaszcza eklektyczne czy rustykalne mogą nie komponować się z nim dobrze.

Aby wnieść choć trochę natury do wnętrz, wystarczy zdecydować się na naturalne elementy takie jak wiklina, drewno, marmur oraz wstawić trochę roślinek. Już taki zabieg przyczyni się do pozytywnych zmian.

Zostaw swój komentarz na Facebooku