Wymieniasz flotę firmową? Pomyśl o skupie

0
130

Konieczność wymiany lub likwidacji firmowej floty to problem, przed którym co jakiś czas staje każdy przedsiębiorca posiadający w swojej firmie pojazdy.

Flota aut firmowych jest intensywnie eksploatowana, a od jej sprawności technicznej zależy sprawność działania całej firmy. Redukcje, zmiany organizacyjne, zmiany profilu firmy, to wszystko również powody, dla których konieczna może się stać sprzedaż firmowej floty. Wiedząc jak trudno sprzedać pojedynczy pojazd indywidualnemu odbiorcy przedsiębiorcy starają się szukać alternatywy dla takiego modelu.

Skup aut po flotowych

Alternatywą coraz częściej wybieraną przez przedsiębiorców jest opcja sprzedaży całej floty profesjonalnym skupom aut używanych. Te największe dysponują przeważnie wystarczającym budżetem, aby transakcję załatwić „od ręki” płacąc za zakup gotówką lub przelewem. Przykładem takiej firmy jest działający na terenie województwa pomorskiego Skup Aut POL-CARS.

Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Najważniejsza, to oczywiście wygoda sprzedaży wszystkich samochodów w tym samym czasie. Równie istotna jest szybkość z jaką przeprowadzana jest transakcja. Sprzedając tak flotę pojazdów unikamy zamrażania środków i możemy uzyskaną gotówkę od razu przeznaczyć na nowy cel, na przykład zakup nowej floty pojazdów.

W profesjonalne firmy zajmującej się skupem aut sprzedamy każdy rodzaj pojazdu. Bez względu na to czy będzie to samochód osobowy czy też auto dostawcze (są firmy specjalizujące się w skupie aut dostawczych, zobacz tutaj) lub ciężarowe. Skup przyjmie wózki widłowe, motocykle, maszyny rolnicze i inny sprzęt specjalistyczny. Pojazdy sprzedawane w skupie mogą być wieloletnie, niesprawne techniczne czy nawet przeznaczone do kasacji. Dla skupu nie będzie miał znaczenia duży przebieg ani ważność przeglądu technicznego.

Jak wygląda proces sprzedaży floty samochodowej

Przystępując do transakcji ze skupem aut możemy liczyć na profesjonalną wycenę naszej floty. Skupy takie z racji prowadzonej działalności przeważnie zatrudniają specjalistę rzeczoznawcę, który zajmie się wyceną i poda cenę, która przeważnie wiernie odzwierciedla faktyczna wartość pojazdu. Oczywiście skupy nie prowadzą działalności charytatywnej. Podana przez skup cena jest ceną niższą od wartości rynkowej, ponieważ skup również stara się na tej transakcji zarobić. Jednak przy dużych transakcjach i po uwzględnieniu pozostałych korzyści płynących z wygodnej sprzedaży całej floty do skupu i tak ta forma zbycia wysłużonej floty cieszy się rosnącą popularnością, a profesjonalnych skupów pojazdów stale przybywa.

Te naprawdę duże obejmują zasięgiem swojego działania cały kraj, często dorzucając sprawdzonym, wieloletnim klientom dodatkowe bonusy. Może być nim bezpłatna wycena pojazdów, może być nim również darmowy transport. Na takiej formie wymiany wychodzą dobrze obie strony. Skup hurtowo pozyskuje auta, które może z zyskiem sprzedać, często również hurtem innemu odbiorcy, a przedsiębiorca szybko i wygodnie zamyka jeden z etapów życia floty w firmie, sprzedaje wysłużone pojazdy i kupuje nowe.

Mając do dyspozycji szybkie i bezproblemowe zbycie całej floty w jednym skupie pojazdów coraz więcej przedsiębiorców korzysta z tej opcji w miejsce czasochłonnych i pracochłonnych prób sprzedaży wielu aut detalicznie.

skup samochodów pol-cars kupuje flotę aut

Źródło:
https://www.skupautpomorskie.pl/blog/sprzedaz-floty-mozliwosci-rekomendacje-jak-sprzedac-auto-firmowe.html

Zostaw swój komentarz na Facebooku