Zajęcia na basenie – 3 korzyści, jakie daje pływanie

0
96

Pływanie to jedno z najbardziej rozwijających organizm zajęć, nic zatem dziwnego, iż basen przyciąga mnóstwo osób, troszczących się o zdrowie i kondycję. 

Co prawda w naszym klimacie całoroczne korzystanie z basenów otwartych jest niemożliwe, jednak optymalnym rozwiązaniem są zajęcia na basenie w hali. Z możliwości takiej mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i najmłodsi użytkownicy, rozpoczynający dopiero swą przygodę z wodą. Zajęcia z pływania dostępne są również dla osób, traktujących ten sport profesjonalnie i przygotowujących się do zawodów. Jakie usługi oferuje Centrum Sportowe Gdynia?

  1. Poranne pływanie dla dorosłych
  2. Zajęcia dla najmłodszych
  3. Zajęcia dodatkowe

Poranne pływanie dla dorosłych

Poranne pływanie dla dorosłych to zajęcia, które przeznaczone są dla osób dorosłych, doskonale obeznanych z wodą. Przygotowują one do zawodów triathlonowych lub pływackich, stanowiąc formę dodatkowego, rannego treningu. Intensywne pływanie oraz nurkowanie usprawnia układ oddechowy a także znacząco zwiększa wydolność organizmu. Podczas porannych zajęć uczestnicy ćwiczą elementy, takie jak start czy nawrót, które występują na zawodach pływackich. Do udziału w takich treningach można zgłosić się w dowolnym momencie, a dla każdego zostanie rozpisany indywidualny plan treningowy, pozwalający na wykonywanie zalecanych ćwiczeń w dowolnym czasie. Informacje na temat tych zajęć można znaleźć na stronie: https://centrumsportowe.gdynia.pl/poranne-plywanie-dla-doroslych/

Zajęcia dla najmłodszych

Ponieważ pływanie jest sportem, który zapewnia prawidłowy rozwój dziecka, warto zapisać swoją pociechę na naukę pływania jak najwcześniej. Centrum Sportowe Gdynia oferuje zajęcia w basenie już dla uczestników w wieku od 3 miesięcy, do 4 lat. Pływanie rozwija zdolności psychomotoryczne oraz ma duży wpływ na rozwój mięśni, dzięki czemu dzieci zaczynają szybciej chodzić oraz mają bardziej rozbudowane zdolności ruchowe. Zajęcia taki mogą odbywać się wraz z rodzicami, a prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy. Dodatkowe informacje na temat zajęć oraz zapisów na nie znajdują się tutaj: https://centrumsportowe.gdynia.pl/zajecia-dla-bobaskow/

Zajęcia dodatkowe

Miłośnicy pływania, niezależnie od wieku, mogą liczyć na zajęcia dodatkowe. W Centrum Sportowym Gdynia istnieje możliwość organizacji urodzin dla najmłodszych, których główną częścią jest zabawa w basenie pod okiem doświadczonego animatora. Natomiast dla osób dorosłych, będących pracownikami firm, kierownictwo może wynająć basen do zajęć relaksacyjnych lub integracyjnych. Na terenie Centrum Sportowego do dyspozycji uczestników jest również bar, w którym można zaopatrzyć się w przekąski oraz napoje, dające dodatkowy zastrzyk energii uczestnikom zajęć.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments