Zakończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy w CSMW Ustka

0
319

18 nauczycieli klas wojskowych i organizacji proobronnych zakończyło 25 marca dwutygodniowy kurs z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kurs odbył się w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. 

Szkolenie ma na celu przygotowanie nauczycielki klas wojskowych i członków organizacji proobronnych do realizacji zadań z zakresu ratownictwa. W tym udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

W trakcie szkolenia uczestnicy nauczyli się m.in. resuscytacji oddechowej u osoby dorosłej, dziecka czy też reagowania w sytuacjach  szczególnych.  Nauczyli się jak ratować osoby
z zawałem mięśnia sercowego, udarem mózgowym, czy podtopieniem. Uczyli się opatrywania ran powstałych w wyniku obrażeń mechanicznych oraz postępowania w przypadku obrażeń klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy czy kończyn. Dowiedzieli się, jak udzielić pomocy osobom ze złamaną nogą czy ręką oraz poparzonym.

Kursanci opanowali umiejętności, by móc pomóc poszkodowanemu i utrzymać jego czynności życiowe do momentu przybycia pogotowia.

Organizatorem kursu jest Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przy udziale Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Do tej pory Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przeszkoliło blisko 150 nauczycieli i  członków organizacji proobronnych. Było to szóste szkolenie z tego tematu. W związku z dużym zainteresowaniem w tym roku zaplanowanych jest  jeszcze 16  szkoleń. W tym dwa z KPP dla nauczycieli i członków organizacji proobronnych m.in. z zakresu medycyny pola walki CLS, SERE, przetrwania w warunkach środowiska naturalnego, instuktorsko-metodyczny czy kurs obsługi piły spalinowej niezbędny w sytuacjach kryzysowych.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments