Zalety i wady laserowej depilacji

0
475

Porozmawiajmy o zaletach i wadach depilacji laserowej. Prawda jest taka, że ​​jeśli chodzi o usuwanie owłosienia na ciele, masz opcje i chcesz je wszystkie rozważyć przed podjęciem decyzji.

Możesz szybko ogolić wszystko, ale włosy odrastają w ciągu kilku dni. Kremy do depilacji rozpuszczają włosy w ciągu kilku minut, ale mają tendencję do pachnienia jak.. no może nie szukajmy porównania. Jeśli chcesz dokładniejszego usunięcia włosów, możesz rozważyć woskowanie lub słodzenie, które porywa włosy u nasady. Włosy nie odrastają od tygodni, ale woskowanie jest bolesnym procesem i swędzi jak diabli, gdy odrastają.

To prowadzi nas do laserowego usuwania owłosienia, popularnej półtrwałej opcji usuwania owłosienia, która uszkadza mieszek włosowy i minimalizuje wzrost włosów. Po nakierowaniu melaniny we włosach laser pali się aż do mieszka włosowego i korzenia. Po kilku sesjach możesz wyrzucić brzytwę i odwołać wizyty związane z woskowaniem. Ale zanim zapiszesz się na pierwszą sesję (która będzie jedną z wielu), omówiliśmy zalety i wady laserowego usuwania włosów.

Jakie są zalety?

-Laserowe usuwanie włosów nie usuwa włosów na zawsze (tylko elektroliza jest zatwierdzona przez FDA do trwałego usuwania włosów), ale drastycznie ogranicza wzrost włosów – do tego stopnia, że ​​można całkowicie przestać się golić.

-Możesz to zrobić w dowolnym miejscu na ciele, a maszyna może szybko pokonywać duże miejsca. Nogi, plecy, pachy, linia bikini, brzuch, twarz… Nie ma ograniczeń co do miejsc, w których można depilować laserowo.

-Jeśli chodzi o poziom bólu, laserowe usuwanie włosów spada gdzieś między goleniem (bezbolesne) a woskowanie (święte piekło, które boli). Technicy używają lodu, aby znieczulić obszar przed i po zabiegu laserowym.

Jakie są wady

-To długi proces. Sesja laserowego usuwania owłosienia pod pachami zajmuje mniej niż minutę. Jednak uzyskanie trwałych rezultatów zajmuje wiele sesji (od trzech do ośmiu w zależności od wielkości obszaru) i zwykle trzeba czekać sześć tygodni między zabiegami.

-To jest drogi zabieg bo jeśli zsumujesz, ile wydajesz na maszynki do golenia lub woskowanie w swoim życiu, na sesję laserowego musisz poświęcić większą ilość gotówki. Laserowe usuwanie włosów można uznać za inwestycję w piękno.

-Ponieważ kontrast między kolorem skóry a kolorem pigmentu w mieszku włosowym jest tym, co pozwala laserowi łatwo wybrać, na co celować, laserowe usuwanie włosów działa najlepiej na jasnej skórze o ciemnych włosach, a gorzej na ciemniejszej skórze.

-Jeśli zostanie to wykonane przez nieprzeszkolonego technika, laserowe usuwanie włosów może pozostawić oparzenia lub blizny na skórze, dlatego warto korzystać z profesjonalnych klinik depilacji takich jak np. Vectus Gdańsk.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments