Zapraszamy do Ustki na VII Moto Festyn Charytatywny

0
255

Stowarzyszenie „Ustka 4×4” i Przyjaciele zapraszają w niedzielę – 1 września – na VII Moto Festyn Charytatywny.

Każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu może skorzystać z licznych atrakcji lub wylicytować zaproszenia i upominki – dzięki temu pomaga zebrać kwotę potrzebną dla Natalki i Dominika.

Natalka ma 12 lat, urodziła z wieloma chorobami. Ma wodogłowie, rozszczep kręgosłupa, przepuklinę oponowo-rdzeniową , problemy z układem moczowym i nerkami, osteoporozę. Porusza się na wózku. Rodzice starają się aby była pod stałą opieką wielu specjalistów: neurologa, neurochirurga, nefrologa, urologa, endokrynologa, okulisty i rehabilitantów. Wiąże się to z częstymi wyjazdami do Szczecina. Wszystkie starania bardzo obciążają budżet rodzinny. Obecnie chodzi do VI klasy podstawowej. Stara się ciężko pracować nad tym, aby być jeszcze bardziej samodzielną.

Dominik to dzielny radosny chłopiec u którego zdiagnozowano Mukopolisacharydozę 3a.Jest to rzadka nieuleczalna choroba która postępuje i prowadzi do śmierci. Organizm Dominika nie wytwarza enzymu rozkładającego mukopolisacharydy, które powodują uszkodzenie tkanek, narządów wewnętrznych i mózgu. Dominik ma problemy z utrzymaniem równowagi ,czasami również z chodzeniem, nie potrafi wykonywać podstawowych czynności, nie komunikuje się z otoczeniem. Chorzy z reguły nie dożywają pełnoletności.

Podczas Festynu wśród atrakcji dla amatorów mocnych wrażeń zaplanowano pokazy dryftu i drift taxi, symulatory dachowania, strzelnicę i przejażdżki terenówkami. Dzieci będą mogły poskakać na dmuchanym zamku lub popływać kajakiem. Przygotowano również kiermasz książek i ciast. Biegaczy i amatorów nordic walking zapraszamy na charytatywną trasę – 5 km. Zapisy od godz. 10.00, start o godz. 11.00. Na scenie odbędą się koncerty muzyczne – wystąpią Krzysztof Szpot, Maciej Kozakiewicz, Jan Szczepaniak i zespół Drinkizadarmo – oraz licytacje.

– To dzięki Wam znowu w tym jednym miejscu, będzie najwięcej dobra, radości, wzruszeń. Możemy się różnić poglądami, wiarą, kolorem włosów, ale ten festyn, już od wielu lat sprawia, że różnice przestają mieć znaczenie. Odczarujmy kolejny raz czyjś świat, czyjeś życie lub chociaż pomóżmy uczynić je lżejszym – czytamy na stronie organizatorów.

Zostaw swój komentarz na Facebooku