Akcja poszukiwawcza na Bałtyku, na północny-zachód od Ustki

Akcja poszukiwawcza na Bałtyku, na północny-zachód od Ustki - ustka24.info

Statek ratowniczy „Orkan” z Ustki oraz jednostka Straży Granicznej „Kaper 2” pomagają duńskim ratownikom w poszukiwaniach na morzu.

Jednostki przeszukują wody morskie w odległości 30-50 mil na północny-zachód od Ustki. Sygnał o zagrożeniu został wysłany w nocy ze środy na czwartek. Były to jednak tylko cztery czerwone flary. Nie odnotowano żadnego wezwania o pomoc przez radio. Dlatego ratownicy nie wiedzą dokładnie, kogo poszukują.

Mirosława Więckowska, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Gdyni powiedziała, że polskie jednostki biorą udział w akcji na prośbę duńskich ratowników.

– Czerwone flary zauważyli w nocy wachtowi z żaglowca „Zawisza Czarny”, który w okolicy duńskiej wyspy Bornholm stał na kotwicy – mówi Mirosława Więckowska – Były to cztery czerwone flary wystrzelone w niebo w odstępie dziesięciominutowym. Natychmiast poinformowali o tym duńskie i polskie służby ratownicze. Duńczycy prowadzą poszukiwania na swoich wodach terytorialnych. Poproszono nas, abyśmy przeszukali morze na naszym terenie. Dlatego do akcji włączony został statek ratowniczy „Orkan” i znajdujący się w sąsiedztwie statek Straży Granicznej „Kaper 2”. Niestety ratownicy nie mają dokładnych informacji o tym, kto jest poszukiwany.

Jak udało się nam ustalić polskie jednostki mają określone akweny poszukiwania i obecnie prowadzone są poszukiwania kursami równoległymi. Takie poszukiwania pozwalają na kontrolę większego obszaru wody w krótszym czasie.

Więcej informacji wkrótce.

Akcja poszukiwawcza na Bałtyku, na północny-zachód od Ustki - ustka24.info

Przeczytaj również...

Zapraszamy na regaty żeglarskie - VII Memoriał Jana Kołpy - ustka24.info

Zapraszamy na regaty żeglarskie – VII Memoriał Jana Kołpy

W dniach 23-24 września w usteckim porcie morskim odbędą się Regaty Pucharu Polski klasy 420 …

Ustecki ratusz promuje wśród mieszkańców inicjatywę lokalną - ustka24.info

Ustecki ratusz promuje wśród mieszkańców inicjatywę lokalną

Ustecki samorząd przypomina o możliwości realizowania pomysłów ustczan poprzez inicjatywę lokalną –  formę współpracy mieszkańców z …

Zawodniczki Szczypiorniak Ustka wicemistrzyniami turnieju piłki ręcznej - ustka24.info

Szczypiorniak Ustka wicemistrzem Bałtyckiego Festiwalu Piłki Ręcznej

W Ustce odbył się Ogólnopolski Bałtycki Festiwal Piłki Ręcznej dziewcząt o Puchar Burmistrza miasta Ustka. …