Znamy datę przedterminowych wyborów burmistrza Ustki

0
608

17 stycznia w Ustce odbędą się przedterminowe wybory burmistrza Ustki. Pojawiają się już pierwsi kandydaci na to stanowisko.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał właśnie rozporządzenie, które określa datę wyborów w Ustce. Uruchomiono także cały kalendarz wyborczy.
Na początku grudnia powołana zostanie miejska komisja wyborcza. Do 23 grudnia kandydaci na burmistrza będą mieli czas na zgłoszenie swoich kandydatur wraz z listami poparcia na których musi znaleźć się 600 podpisów. Pełną listę kandydatów po weryfikacji poznamy 4 stycznia 2021 roku.
Do 15 stycznia będzie można prowadzić kampanię wyborczą. 16 stycznia w sobotę zacznie obowiązywać cisza wyborcza. Same wybory odbędą się 17 stycznia w godzinach od 7 rano do 21.
Wstępne wyniki wyborów burmistrza Ustki powinniśmy poznać już 18 stycznia.

W Ustce już mówi się o pierwszych kandydatach na burmistrza. Na pewno swój akces w wyborach potwierdził Jacek Maniszewski, obecny przewodniczący Rady Miasta w Ustce. Również Rafał Konon, szef Koalicji Obywatelskiej w Ustce nie wyklucza udziału w wyborach. Tutaj jednak decyzję ma podjąć partia do której należy. Tym bardziej, że z tego ugrupowania może startować również obecna radna miejska Adrianna Cerkowska – Markiewicz.
O swoim udziale w wyborach jasno mówi również Piotr Wszółkowski, obecnie naczelnik wydziału w usteckim ratuszu oraz Krzysztof Nałęcz, wcześniej redaktor naczelny Dziennika Głos Pomorza.

Zobacz również: Burmistrz Ustki Jacek Graczyk nie żyje

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments