Firma Morpol wspiera lokalne szkoły i przedszkola

Firma Morpol wspiera lokalne szkoły i przedszkola - ustka24.info
Firma Morpol wspiera lokalne szkoły i przedszkola – ustka24.info

Morpol S.A. przekazał lokalnym szkołom 64 drukarki cyfrowe. To nie pierwsza taka pomoc podusteckiej firmy dla placówek oświatowych w regionie słupskim.

W ubiegłym roku firma przekazała do szkół z regionu słupskiego kilkadziesiąt zestawów komputerowych. Drukarki przekazane przez Morpol S.A. trafiły do szkół z Gminy Ustka, z Ustki oraz ze Słupska. Wśród obdarowanych znalazły się również przedszkole i żłobek ze Słupska. W sumie przekazano 64 cyfrowe drukarki, które wcześniej były wykorzystywane przez firmę. Każda drukarka przed przekazaniem nowemu właścicielowi przeszła dokładny przegląd i sprawdzenie.

– Morpol S.A. jest jednym z największych pracodawców na Pomorzu Środkowym, istotnym elementem naszej strategii jest budowanie partnerskich relacji z naszymi sąsiadami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć lokalne szkoły przekazując im ponad sześćdziesiąt drukarek – mówi Teis Knudsen prezes zarządu Morpol S.A.

Wśród obdarowanych placówek znalazły się: SP Zaleskie, SP Charnowo, SP Wytowno, Gimnazjum im. gen. Zaruskiego z Ustki, Szkoła Podstawowa nr 4 ze Słupska, Szkoła Podstawowa nr 5 ze Słupska, Zespół Żłobków Miejskich ze Słupska, Społeczne Towarzystwo Oświatowe ze Słupska, Przedszkole Miejskie nr 6 ze Słupska.

O firmie:
Morpol S.A jest światowym liderem branży przetwórstwa łososia, co roku firma przetwarza ok. 90 000 t tej ryby. Produkty Morpolu sprzedawane są w kilkunastu krajach świata na trzech kontynentach. Firma obecnie zatrudnia ok. 4500 pracowników w kilku lokalizacjach w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Siedziba firmy mieści się w Duninowie k. Ustki.

Przeczytaj również...

Zapraszamy na pierwszą, letnią imprezę - Dni Morza w Ustce - ustka24.info

Zapraszamy na pierwszą, letnią imprezę – Dni Morza w Ustce

W dniach 24-25 czerwca obchodzimy Dni Morza w Ustce organizowane, w ramach Dwumiasta, wspólnie ze …

Strefa parkowania w Ustce - ustka24.info

Strefa płatnego parkowania w Ustce już funkcjonuje

Od 16 czerwca w Ustce działa strefa płatnego parkowania. Opłatami za parkowanie objęta jest większość …

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce świętuje setne urodziny patrona - Leonida Teligi - ustka24.info

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce świętuje setne urodziny patrona – Leonida Teligi – FOTO

Leonid Teliga to człowiek o niezłomnych charakterze, który potrafił wbrew przeciwnościom losu spełnić swoje marzenia. …