Firma Morpol wspiera lokalne szkoły i przedszkola

Firma Morpol wspiera lokalne szkoły i przedszkola - ustka24.info
Firma Morpol wspiera lokalne szkoły i przedszkola – ustka24.info

Morpol S.A. przekazał lokalnym szkołom 64 drukarki cyfrowe. To nie pierwsza taka pomoc podusteckiej firmy dla placówek oświatowych w regionie słupskim.

W ubiegłym roku firma przekazała do szkół z regionu słupskiego kilkadziesiąt zestawów komputerowych. Drukarki przekazane przez Morpol S.A. trafiły do szkół z Gminy Ustka, z Ustki oraz ze Słupska. Wśród obdarowanych znalazły się również przedszkole i żłobek ze Słupska. W sumie przekazano 64 cyfrowe drukarki, które wcześniej były wykorzystywane przez firmę. Każda drukarka przed przekazaniem nowemu właścicielowi przeszła dokładny przegląd i sprawdzenie.

– Morpol S.A. jest jednym z największych pracodawców na Pomorzu Środkowym, istotnym elementem naszej strategii jest budowanie partnerskich relacji z naszymi sąsiadami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć lokalne szkoły przekazując im ponad sześćdziesiąt drukarek – mówi Teis Knudsen prezes zarządu Morpol S.A.

Wśród obdarowanych placówek znalazły się: SP Zaleskie, SP Charnowo, SP Wytowno, Gimnazjum im. gen. Zaruskiego z Ustki, Szkoła Podstawowa nr 4 ze Słupska, Szkoła Podstawowa nr 5 ze Słupska, Zespół Żłobków Miejskich ze Słupska, Społeczne Towarzystwo Oświatowe ze Słupska, Przedszkole Miejskie nr 6 ze Słupska.

O firmie:
Morpol S.A jest światowym liderem branży przetwórstwa łososia, co roku firma przetwarza ok. 90 000 t tej ryby. Produkty Morpolu sprzedawane są w kilkunastu krajach świata na trzech kontynentach. Firma obecnie zatrudnia ok. 4500 pracowników w kilku lokalizacjach w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Siedziba firmy mieści się w Duninowie k. Ustki.

Przeczytaj również...

Usteccy radni założyli klub radnych Platformy Obywatelskiej- ustka24.info

Usteccy radni założyli klub radnych Platformy Obywatelskiej

Czworo usteckich radnych założyło pierwszy w historii Rady Miasta Ustka klub radnych Platformy Obywatelskiej. Wniosek …

Szlak Ustka - Hel jedną z 8 najciekawszych tras rowerowych w Polsce - ustka24.info

Szlak Ustka – Hel jedną z 8 najciekawszych tras rowerowych w Polsce

National Geographic Polska na bazie raportu HRS opublikował listę 8 najciekawszych tras rowerowych w Polsce. …

Ruszyło głosowanie wniosków Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka - ustka24.info

Ruszyło głosowanie wniosków Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka

Do 19 maja potrwa głosowanie na wnioski, które mieszkańcy Ustki złożyli do Budżetu Obywatelskiego Miasta …