Ambasador Królestwa Norwegii z wizytą w Mowi Poland Ustka – FOTO

0
124

Olav Myklebust, ambasador Królestwa Norwegii, odwiedził Mowi Poland Ustka. Wizyta była okazją do podkreślenia sukcesu firmy, która wprowadza nową markę łososia MOWI.

Światowa premiera produktów nowej marki odbędzie się właśnie w Polsce.

Wizyta Ambasadora Królestwa Norwegii w usteckim zakładzie Mowi Poland Ustka trwała cały dzień. Dla Ambasadora był to czas intensywnych spotkań i rozmów, również
z przedstawicielami mediów, oraz możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem fabryki i pracą zatrudnionych tam 4200 osób.

Olav Myklebust był zainteresowany działaniem swojej rodzimej firmy na Pomorzu Środkowym, zwłaszcza że Mowi ASA, największy producent łososia atlantyckiego na świecie, jest obecnyod ponad 50 lat aż na czterech kontynentach świata.
W Duninowie koło Ustki firma zainwestowała w fabrykę w 2012 r. W tym czasie stała się ważnym miejscem pracy dla lokalnej społeczności i kluczowym dostawcą wyrobów
z łososia w niemal całej Europie.

Ten rok jest jednak szczególnie ważny dla Mowi, ponieważ wprowadziła ona na rynek nową markę o takiej samej nazwie. Produkty MOWI są wytwarzane właśnie w usteckiej fabryce Mowi Poland, co dla zakładu stanowi ogromny prestiż, ale i odpowiedzialność oraz nieustanne dbanie o wysokie standardy produkcji.

  • Od dwóch lat intensywnie inwestujemy i rozwijamy projekt marki produktów MOWI– mówi Ola Brattvoll, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Mowi ASA. – Stworzyliśmy tę markę od podstaw, koncentrując się na wszystkich aspektach naszego produktu. Szczególną troską otaczamy nasze łososie MOWI, które są karmione specjalną karmą. Następnie dbamy o najwyższe standardy jakości przetwórstwa. W efekcie nasz łosoś jest delikatniejszy w smaku, bardziej soczysty i zawiera więcej wartości odżywczych
    z kwasem Omega-3 na czele– dodaje Ola Brattvoll.

Ambasador Myklebustz uznaniem podsumował działalność zakładu w Polsce: – Jestem pełen uznania dla standardów pracy, jakie zakład wprowadził w swojej fabryce. Cieszę się, że skandynawska kultura biznesowa obowiązuje tutaj w każdym aspekcie działania firmy i jestem dumny, że norweska marka odnosi w Polsce sukcesy  i właśnie tymi sukcesami wspiera również rozwój polskiej gospodarki.To ważny moment dla Mowi, która jest jedną z największych norweskich firm działających w Polsce. Mowi zatrudnia w Ustce ogromną liczbę pracowników. To co robi firma, jest dobre zarówno dla Polski, jak i Norwegii.

John-Paul McGinley, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Mowi Central Europe,docenił obecność Ambasadora Królestwa Norwegii w fabryce w Ustce słowami: – Jesteśmy zaszczyceni wizytą Pana Ambasadora i jego zainteresowaniem naszą codzienną pracą i sukcesami, z których sami również jesteśmy bardzo dumni.

Swoje podziękowanie wyraził także Teis Knudsen, prezes zarządu Mowi Poland S.A.:Nasza praca i nasze sukcesy w tym miejscu Polski są możliwe dzięki zespołowi specjalistów, których zatrudnia nasz zakład. Dziękujemy na obecność Pana Ambasadora w naszym zakładzie. Za spotkanie z zarządem, za rozmowę z pracownikami fabryki i biura, za spotkanie z mediami. To dla nas ważna  i motywująca wizyta.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych – Zastępca Prezydenta Miasta Słupsk Marta Makuch, Starosta Słupski Paweł Lisowski, Burmistrz Ustki Jacek Graczyk, Zastępca Wójta Gminy Ustka Rafał Kuleta.

Obecni byli także przedstawiciele Ambasady Królestwa Norwegii – Michał Rzeszewicz konsul Królestwa Norwegii w Gdyni, Weronika HausteinNowy Konsul Honorowy Królestwa Norwegii w Gdyni oraz przedstawiciele Skandynawsko-Polskiej Izby Handlowej, która uczestniczyła
w organizacji wizyty.

Rozmawiano o wyzwaniach, z jakimi spotyka się firma skali Mowi Poland działająca lokalnie oraz o możliwościach rozwoju regionu dzięki obecności na Pomorzu Środkowym takich firm, jak Mowi Poland.

Informacje dodatkowe

Mowi Poland S.A. powstało w Ustce w 1996 roku pod nazwą Morpol. W 2013 roku Morpol wszedł w skład grupy Marine Harvest – światowego potentata w branży akwakultury i jednego z największych na świecie dostawców owoców morza.

Dzisiaj Mowi (dawniej Marine Harvest) zatrudnia 13200 pracowników na farmach,
w fabrykach i biurach sprzedaży w 25 krajach na całym świecie, m.in. w Norwegii, Szkocji, Chile, Kanadzie, Japonii, Tajwanie, USA, Szwecji, Włoszech i Polsce.

W 2017 roku firma osiągnęła obrót w wysokości 3,7 miliarda euro. Mowi dostarcza zdrowe i smaczne łososie. Firma prowadzi działalność w sposób zrównoważony,
z poszanowaniem środowiska naturalnego i lokalnych społeczności. Produkty Mowi można nabyć na ponad 80 rynkach na całym świecie.

Zostaw swój komentarz na Facebooku