Ambasador Ustki i Ustczanin Roku 2018 wybrani – FOTO

0
123

Ambasadorem Miasta Ustka 2018 został Mirosław Wawrowski, Dyrektor Zarządzający w Dolinie Charlotty. „Ustaczaninem Roku 2018” został Radosław Szreder, obecnie dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nominacje oraz statuetki wręczali wspólnie Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk, Przewodniczący Rady Miasta Ustka Jacek Maniszewski, Przewodniczący Kapituły Honorowych Nagród Jacek Traczyk oraz Ambasador Usteckich Ambasadorów Tomasz Iwan.
Poznajmy bliżej nagrodzonych:
Mirosław Wawrowski
Z pochodzenia Ustczanin, z wykształcenia lekarz. To dzięki niemu na popegeerowskich łąkach w Strzelinku powstał niezwykły kompleks rekreacyjny, z obiektem hotelowym, domkami na drzewach ZOO i Fokarium oraz amfiteatr dla 10 tysięcy osób, który jest miejscem wielu wydarzeń, z Festiwalem Legend Rocka na czele – słynnym w Polsce i poza jej granicami. Sama Dolina Charlotty to miejsce zjazdów UBC czy Związku Miast Bałtyckich. Jest inicjatorem i organizatorem wielu wydarzeń w Ustce, m.in. Charlotta Ustka Enduro Extreme czy biegu Mud Max. Od wielu lat współpracuje z usteckim samorządem. Wspiera Columbus Festiwal Wiatru i jest sponsorem usteckich imprez. Działalność Doliny Charlotty zdecydowanie wpływa na frekwencję w usteckich hotelach, a liczne wydarzenia organizowane z inicjatywy pana Wawrowskiego wpływają w znacznym stopniu na promocję Miasta Ustka.
Radosław Szreder
Do wiosny br. prezes Miejskiego Klubu Sportowego Jantar. Przejął funkcję prezesa w bardzo trudnej sytuacji. Dzięki swemu ekonomicznemu doświadczeniu i umiejętnościom menadżerskim ustabilizował sytuację finansową w stowarzyszeniu. Znany jest przede wszystkim ze swojej kreatywności, która przyniosła mieszkańcom wiele korzyści:
– jest pomysłodawcą bicia rekordu Polski w ilości osób żonglujących – rekord został pobity
– był koordynatorem imprezy Halowe Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej
– jest inicjatorem imprezy „Ubieramy choinkę” integrującej wszystkie środowiska sportowe i mieszkańców miasta
– za jego prezesury Klub przeprowadził eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw w futsalu – w imprezie wzięły udział drużyny z całej Polski
– Klub był organizatorem dużej imprezy LUBICZ CUP 2018
– społecznie organizował rozgrywki dla dzieci pn. „Radmar liga” – cykl turniejów dla 9-latków
– w 2018 roku był organizatorem dwóch turniejów piłki plażowej
Pielęgnował idee sportowe w życiu małych sportowców, organizując dzieciom i młodzieży wyjazdy na mecze międzypaństwowe. Polityka zarządu klubu stawiająca na własnych wychowanków zaowocowała pozytywnym udziałem naszej drużyny seniorów w rozgrywkach IV ligi i uzyskaniem II wyniku w kraju we współzawodnictwie Pro Junior System. Swoją działalnością mógłby obdzielić wielu społeczników.
Tytuł „Ustczanin roku” służy wyróżnieniu ludzi działających lokalnie, podejmujących inicjatywy wpływające na życie naszego miasta i aktywność mieszkańców. Tytuł „Ambasadora Ustki” może otrzymać osoba, instytucja lub organizacja, która popularyzuje Ustkę w kraju lub za granicą.
Nabór kandydatów trwał w od 24 czerwca do 5 lipca, mogli ich zgłaszać mieszkańcy lub organizacje pozarządowe. Spośród zgłoszonych osób Kapituła Honorowych Nagród nominowała następujące osoby:
– do nagrody „Ambasador Miasta Ustka 2018”:
Jacka Łepkowskiego – organizatora Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A, o zasięgu ogólnopolskim. Nauczyciela zaangażowanego w międzynarodową wymianę młodzieży.
Jana Piotrowskiego – przedsiębiorcę, autora innowacyjnych projektów w dziedzinach związanych z budownictwem, pomysłodawcę pomnika „Ludziom Morza”. Działającego społecznie w Stowarzyszeniu Przyjaciół Wilna i Grodna, pomagającego ludności polskiej na Białorusi.
Zdzisława Buczkowskiego – założyciela Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej Szczypiorniak Ustka. Wieloletniego trener, propagującego ten sport wśród usteckiej młodzieży.
oraz Mirosława Wawrowskiego.
– do nagrody „Ustczanin Roku 2018”:
Kordiana Wróblewskiego – społecznego prezesa Usteckiego Towarzystwa Tenisowego. Organizującego  turnieje tenisowe i popularyzującego ten sport wśród ustczan. Inicjatora projektu budowy Centrum Tenisowego (projekt zwyciężył w roku 2019 w Budżecie Obywatelskim)
oraz Radosława Szredera.
Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy mieszkańcom za aktywny udział i obecność na uroczystości.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o