Będzie zmiana organizacji ruchu na ulicy Marynarki Polskiej w Ustce

0
202
Ustczanie nie chcą ograniczenia ruchu na ulicy Marynarki Polskiej - ustka24.info

W okresie tegorocznego sezonu letniego ruch samochodowy na ulicy Marynarki Polskiej w Ustce zostanie znacznie ograniczony.

Radni, podczas kwietniowego posiedzenia Komisji Budżetowo – Gospodarczej, pozytywnie zaopiniowali projekt organizacji ruchu przygotowany przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Zakłada on całkowitą, całoroczną zmianę kierunku ruchu, a dodatkowe ograniczenia w sezonie.

Przeczytaj: Ustczanie nie chcą ograniczenia ruchu na ulicy Marynarki Polskiej

Przez cały rok Ulica Marynarki Polskiej będzie jednokierunkowa w stronę południową (odwrotnie niż obecnie) na odcinku od skrzyżowania z ul. Czerwonych Kosynierów (przy tzw. Domu Rybaka) do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. A w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia tego roku wjazd na część ulicy – pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Czerwonych Kosynierów (fontanna i tzw. Dom Rybaka) będzie możliwy tylko dla zaopatrzenia (wyznaczone miejsca postojowe), służb komunalnych, właścicieli posesji i gości hotelowych. Identyfikatory uprawniające do wjazdu, będzie można od maja otrzymać w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej.

Wg projektu ruch w stronę morza (na północ) prowadzony będzie przez ulice: Leśną (jednokierunkowa) oraz Kopernika, Jana z Kolna i Żeromskiego (dwukierunkowe).

Ulica Chopina – od Leśnej do Beniowskiego – będzie jednokierunkowa w stronę portu do Zaruskiego (wjazd na bulwar) lub dalej do Czerwonych Kosynierów. Od morza, w kierunku południowym, prowadzić będą ulice: Słowiańska, Sprzymierzeńców, Beniowskiego.

Burmistrz Jacek Graczyk, wyjaśniał podczas Komisji, że powodem wprowadzenia ograniczeń są głównie względy bezpieczeństwa. Ruch pieszy jest w okresie letnim bardzo natężony w tym rejonie. Powodem ograniczeń jest także podnoszenie atrakcyjności naszego miasta – Ustka jest miejscowością turystyczną. Do końca czerwca na Marynarki Polskiej zostaną zamontowane nowe meble miejskie z zielenią, co dodatkowo ozdobi tę ulicę.

Wprowadzone rozwiązania mają charakter pilotażowy i będą monitorowane. Po zakończeniu sezonu letniego, we wrześniu, odbędzie się spotkanie podsumowujące.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o