„Bielskie reminiscencje” – wystawa zdjęć w Bałtyckim Centrum Kultury – FOTO

0
57

„Bielskie reminiscencje” - wystawa zdjęć w Bałtyckim Centrum Kultury - ustka24.info

Do 16 sierpnia w Bałtyckim Centrum Kultury w Ustce będzie można oglądać wystawę fotografii Mateusza Taranowskiego „Bielskie reminiscencje”.

[ads1]

Dodatkowo do 16 lipca w tym samym budynku będą wystawiane również rzeźby beskidzkiego twórcy Mieczysława Tutaja. Wystawy są elementem tradycyjnej akcji promocyjnej „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce”, która aktualnie odbywa się w Ustce.

Jak czytamy na stronie Krakowskie Szkoły Artystyczne Prezentowany przez Mateusza Taranowskiego cykl fotograficzny pokazuje nam historię Bielska-Białej, rodzinnego miasta autora, położonego na śląsku.

Zderzenie przeszłości z teraźniejszością odzwierciedla przemiany, które nastąpiły na przestrzeni wieków. Autor, dzięki swojej nadzwyczajnej wnikliwości w historię miasta oraz precyzji wykonania, przygotował dla nas cykl, który pozwala wręcz dotknąć materii tego miejsca. Perfekcyjne zestawienie obrazów sprzed lat ze współczesnym widokiem miasta, potęguje niesamowitą atmosferę i magię tego miejsca. Wszystkie prezentowane tutaj prace pochodzą bezpośrednio od autora.

Dodatkowo, w trakcie wernisażu Pan Mieczysław Tutaj został wyróżniony przez burmistrza Ustki Jacka Graczyka, za wieloletnie promowanie góralskiej kultury w Ustce.