„czwARTki” cykl warsztatów dla dzieci w Edukacyjnej Przystani Adventure

0
212

Edukacyjna Przystań Adventure zaprasza dzieci na cykl warsztatów „czwARTki”, które poprowadzi Kamila Bednarz. Zajęcia będą odbywały się w każdy czwartek o godz. 16:15 w NSP Adventure w Ustce, ul. Darłowska 3b.

Zajęcia będą odbywały się w każdy czwartek o godz. 16:15 w NSP Adventure w Ustce, ul. Darłowska 3b.

Wstęp: 200 zł od osoby/miesiąc.

Zapisy: przystan@adventure.edu.pl

Opis zajęć:

Dzieci są bardzo wrażliwe na bodźce otaczającego świata. Pragnę przybliżyć im sztukę tak aby stała się ona dla nich częścią codzienności. Chcę stworzyć miejsce przyjazne do wyrażania własnej ekspresji.

Zajęcia te:

* pobudzają wyobraźnię oraz wpływają na zdolności poznawcze dzieci.

* uczą spostrzegawczości i koncentracji

* ćwiczą motorykę małą

* kształtują wrażliwość estetyczną dostarczając wzorce piękna

* pokazując odmienność i różnice w postrzeganiu świata rozwijają tolerancję na inność.

Każdemu tematowi towarzyszy zestaw zabaw i warsztatów, podczas których dzieci stają się artystami, bo każdy z nas bywa artystą malując, rysując czy rzeźbiąc, tworząc.

Artystyczne działania poprzedzać będzie krótki wykład o twórcy, któremu poświęcony jest warsztat. Tworzyć będziemy przy dźwiękach muzyki, która inspirowała artystów .

Cykl warsztatów:

  • Zajęcia trwają po 45 min.
  • Odbywają się raz w tygodniu od 7 października 2021 (14, 21, 28. 10. 2021).
  • Liczba miejsc ograniczona do 10 osób.
  • grupa wiekowa : 4-7 lat.
  • Cena zajęć: 200 pln / miesiąc od 1 osoby.
  • Materiały zapewnia organizator.

Prowadząca:

KAMILA BEDNARZ (ur.1981,Słupsk)

Absolwentka koszalińskiego Wydziału Architektury i Wzornictwa oraz warszawskiej Szkoły Projektowania Biżuterii oprócz wykonywania biżuterii uprawia malarstwo, rzeźbę oraz sztukę ziemi.

Lubi to, co proste, naturalne, surowe, ściśle związane z ziemią.

W swych pracach oddaje zmysłowość w odczuwaniu świata: w naturze miękkość mchu, zapach lasu, śpiew ptaków i szelest liści, a w codzienności jej kolory i faktury. W ten sposób łączy naturę z kulturą – poprzez swoje projekty, pokazuje, że jest to możliwe. Rozpięte między realną formą a sennym marzeniem prace malarskie artystki są bliskie poetyce realizmu magicznego czy surrealizmu. Wyobraźnia, gra nieoczekiwanych skojarzeń i zestawień, aura tajemniczości i niepokoju stanowią główne wyznaczniki jej twórczości.

Jej prace to także wyszukiwanie nowych możliwości tkwiących w każdym, czasem już bezużytecznym przedmiocie. Jednak ich bezużyteczność to tylko pozory. W zwykłej codzienności odnajduję niesamowite inspiracje, które na drodze eksperymentu, dają wymierne efekty w postaci nowego projektu. Może to być oderwany, zabawny guzik ze sterczącą nitką, kawałek kartki, przez którą prześwieca słoneczny promyk. I tak powstaje szkic, który cyzelowany mozolnie w pracowni, z całą gamą nachodzących na siebie skojarzeń, tworzonych przez jej umysł i sposób postrzegania świata, zamienia się w coś nowego, co ma nie tylko zdobić kulturalnego człowieka, ale też wyrazić jego przynależność do naszej karmicielki – Ziemi. To ona daje nam ciepło, pokarm, wodę. Tworząc taką, a nie inną biżuterię, obiekt lub instalację ofiarowuje jej swoją wdzięczność. Jest to jej forma rozmowy ze światem, który zwraca się do niej z prośbą: „zrób coś ze mną, zrób coś nowego”.

To także mama dwójki dzieci, które wychowuje przez sztukę, głęboko wierząc, że kreatywność jest w życiu najważniejsza.

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments