Dom Kultury w Ustce zaprasza na „Festiwal Pippi”

0
128

W dniach 24-26 maja pracownicy Domu Kultury w Ustce zapraszają  na 5. Festiwal Pippi – trzydniowe wydarzenie kulturalne.

Pierwszy dzień wypełni spektakl, drugi – kreatywne warsztaty i wystawa ilustracji. Finał festiwalu ma charakter rodzinnej imprezy plenerowej, pełnej zabaw, konkursów, widowiska muzyczno-teatralnego i innych animacji.

Wydarzenie nawiązuje do znanej i lubianej postaci Pippi Langstrumpf, bohaterki książek autorstwa Astrid Lindgren, którą każdy z nas kojarzy ze swojego dzieciństwa. Celem Festiwalu jest popularyzacja i przypomnienie tej wartościowej pozycji z literatury dziecięcej, oraz niesamowitych i ujmujących przygód bohaterki. W tej edycji przygotowaliśmy dla Was:

24 maja (piątek)godz. 9.00 i 11.00 – spektakl teatralny „Namiot muzyki i opowieści – wędrówki po Bliskim Wschodzie” w wykonaniu teatru Mozaika z Poznania. Teatr zabierze nas w świat baśni pochodzących z krajów Orientu. Spotkamy ciekawych bohaterów, którzy poprowadzą nas przez kulturę tych odległych zakątków. Opowieściom towarzyszyć będą muzycy, dzięki którym dzieci poznają mało znane w Polsce instrumenty to jest santur, saz, czy daf. Przed nami uczta dalekich brzmień i wędrówki wyobraźni. Impreza biletowana. Miejsce: Dom Kultury w Ustce

25 maja (sobota)Spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci Martą Rydz-Domańską. Miejsce: Dom Kultury w Ustce
godz. 12.00 – spotkanie autorskie i wystawa prac. Podczas wystawy autorka będzie podpisywać książki (możliwość zakupu książek na miejscu).

Tuż po wernisażu warsztaty kreatywne dla dzieci na orbicie książki „Kocioł. Pierwszy astroMIAUta”. Na warsztaty obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona)! Bilet: 10 zł /os.

26 maja (niedziela) godz. 13.00-17.00 – „Figle, migle Pippi”- rodzinny festyn plenerowy (Plac Wolności)
W ramach festynu:
– godz. 14.00Sambor Dudziński i jego Bajkorower – artysta przeniesie widzów w czasie; stworzy z widownią improwizowane piosenki, opowie bajki, zaanimuje lalki, zagra na rozmaitych instrumentach, rozśmieszy, wzruszy, zainspiruje i wciągnie nas w wielki bal przebierańców. Dołączmy do niego i przebierzmy się wszyscy – Duzi i Mali! Za najlepsze przebrania będą nagrody!
warsztaty kreatywne, konkursy, zabawy, animacje dla całych rodzin, strefa gastronomiczna.

Sponsorem głównym 5. Festiwalu Pippu jest PGE Baltica sp. z o.o.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments