Dożynki Rybne 2015 – zapraszamy na rodzinny piknik

0
170

1879_15 UM Ustka - plakat swieto ustki OK

Święto Ustki zyskuje w tym roku nową oprawę. Chcemy podkreślić związek Miasta z morzem, docenić ciężką pracę rybaków i zaprezentować skarby Morza Bałtyckiego – świeże ryby.

[ads1]

Program imprezy zawiera atrakcje dla najmłodszych – legendy o Syrence i Rybaku Mistralu, pokaz naprawy sieci rybackich, a także koncerty muzyczne: HANDSZPAKI (szanty) i ELEKTRYCZNE GITARY.

Zapraszamy też na poczęstunek (bezpłatny) przygotowany z ryb złowionych (i podarowanych) przez usteckich rybaków: zupa rybna, burgery rybne. Restauracja Syrenka przygotuje swoje słynne kanapki z pastą rybną. Imprezę poprowadzą Marek Rogala i Piotr Merecki.

W programie zobaczymy:

godz. 17.00 – otwarcie imprezy

A. „Morskie opowieści nadzwyczajnej treści – program dla dzieci – Teatr Planeta M

– Inscenizacja legendy o dzielnym Rybaku Mistralu oraz legendy o Syrence Usteckiej

– warsztaty „twórczy recycling” czyli rybki i morskie stwory ze starej gazety i z CD – kory (dzieci poznają i uczą się odróżniać gatunki ryb bałtyckich, dowiadują się, też o tym jakie inne stworzenia zamieszkują Morze Bałtyckie

– zabawy dzieci z animatorami (puszczanie baniek maleńkich ze źródełka, małych jeziornych, dużych morskich i gigantycznych – oceanicznych )

– na koniec dzieci otrzymają mapki małego piechura, które doprowadzą je do pomnika Mistrala oraz Syrenki Usteckiej. Do każdej mapki dołączona będzie wróżba – sentencja, do odczytania pod pomnikiem.

B. Pokaz szycia, naprawy, hakowania sieci – Pani Wanda Wiewiórska, najbardziej znana sieciarka w Ustce, przedstawicielka ginącego zawodu – okazja do rozmowy, spotkania

godz. 19.00 – koncert zespołu Handszpaki

godz. 20.00 – koncert zespołu Elektryczne Gitary

od godz. 17.00 rozpoczniemy wydawanie poczęstunku.

Podczas zabawy dzieci mogą zdobyć komiksy z legendą o rybaku Mistralu, a także usteckie gadżety. Podczas koncertów odbędzie się konkurs – do wygrania ogromna Krówka Ustecka.

W ten dzień w Domu Kultury w Ustce odbywa się także wystawa p. Tadeusza Konopackiego „Moja droga do służby w Marynarce Wojennej”, godz. 10.00-17.00.

Organizator: Urząd Miasta Ustka. Współorganizacja i pomoc: Producent Krówki Usteckiej, Restauracja Syrenka, Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka.

Będzie wesoło, morsko i smacznie! Miasto Ustka serdecznie zaprasza!

Więcej informacji: www.ustka.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o