Duathlon Energy Ustka – zapraszamy na biegowe święto do Ustki

0
199

Najbardziej znane letnie kąpielisko już w ten weekend zamieni się w arenę rywalizacji. Po raz pierwszy w Ustce odbędzie się Duathlon Energy Ustka.

 

Ponad 150 zawodników w sobotę, 9 września br. ścigać się będzie na dystansie długim i krótkim w ramach Duathlon Energy Ustka. Organizator pomyślał także zawodach biegowych dla dzieci. Będzie energia! Duathlon – ta coraz bardziej popularna dyscyplina sportu zagości w Ustce po raz pierwszy. Rywalizacja odbędzie się na pięknym terenie, tuż nad brzegiem morza.

Po zakończonym sezonie triathlonowym w Polsce, które cieszy się dużą popularnością, zawody Duathlon Energy niewątpliwie rozpoczynają sezon duathlonowy. Warto dodać, że zwolenników tej dyscypliny ciągle przybywa. Ustka to nie tylko znany letni kurort Polski, ale także idealne miejsce i warunki do uprawiania sportu. To stąd pochodzi Tomasz Iwan, były reprezentant Polski w piłkę nożną, czy wybitne lekkoatletki, jak Klaudia Maruszewska, Mistrzyni Świata Juniorów w rzucie oszczepem, czy Barbara Madejczyk, finalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie w tej samej dyscyplinie.

– Znaczenie sportu w życiu Ustki jest bardzo duże – mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. – W ciągu całego roku organizujemy bardzo wiele imprez o charakterze sportowym. Regaty żeglarskie, liczne turnieje piłki nożnej i siatkówki, Półmaraton Słowiński, czy rajdy rowerowe i spływy kajakowe – to tylko niektóre z nich. Duathlon to połączenie jazdy na rowerze i biegania.

W programie Duathlon Energy Ustka do wyboru będą dwa dystanse – krótki i długi. Pierwszy skłąda się z 5 km biegu, 20 km jazdy rowerem i 2,5 km biegu. Dystans długi jest dwukrotnie dłuższy – czyli 10 km biegu, 40 km jazdy rowerem i 5 km biegu. I tej dyscypliny w uroczym morskim mieście jeszcze nie było. Duathlon Energy Ustka to podobnie jak bliźniaczy cykl triathlonowy Triathlon Energy bardzo energetyczna impreza skierowana zarówno do profesjonalistów jak i amatorów.

Każdy znajdzie coś dla siebie! Od przedszkolaka do starszej młodzieży, bo organizatorzy pomyśleli także o młodszych uczestnikach. – Bardzo zależy nam na działaniach promujących zdrowy i sportowy tryb życia wśród lokalnej społeczności – mówi Aldona Dybuk, dyrektor PR w firmie Energy Events – dlatego podczas Duathlon Energy Ustka obok rywalizacji dla seniorów organizujemy Energy Kids Run. Mam nadzieję, że świeżo rozpoczęty rok szkolny sprawi, że na starcie pojawi się wielu uczniów z usteckich szkół. Energy Kids Run Ustka, bo tak nazywa się rywalizacja dla młodszych uczestników, czyli biegi dla dzieci zostanie rozegrana w trzech kategoriach wiekowych: 1- 5 lat, 6 – 10 lat i 11 – 15 lat.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz drobiazg. Chętne dzieci i młodzież można zapisywać już teraz na stronie www.timerecords.pl lub w dniu imprezy w Biurze Zawodów. Po rywalizacji dla dzieci rozpoczną zawody uczestnicy duathlonu. Pierwszy Duathlon Energy Ustka to nie tylko porządna dawka endorfin, zabawy i sportowej rywalizacji, ale także atrakcyjny pakiet startowy dla zawodnika.

– Ogromnie się cieszę, że Duathlon Energy po raz pierwszy odbędzie się w Ustce – dodaje burmistrz Ustki. – Jestem przekonany, że impreza ta przyczyni się do upowszechniania sportu, a w pamięci jej uczestników na długo pozostaną piękne wspomnienia z malowniczych tras rowerowych i biegowych. Zawodnikom życzę wiele pozytywnych wrażeń i sportowej rywalizacji, a kibiców zachęcam do gorącego dopingu.

Harmonogram imprezy:
9.09.2017 (sobota)
07.00 – 10.00 wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów – wszystkie dystanse
9.00 – 10.30 wstawianie rowerów do Strefy Zmian – wszystkie dystanse
8.20 – 11.40 możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie przed startem
9.00 – 16.00 godziny otwarcia strefy Expo
9.15 oficjalne rozpoczęcie DUATHLON ENERGY (okolice startu)
9.30 START KIDS ENERGY RUN – kategoria 1 – 6 lat, bieg na 200 m
9.45 START KIDS ENERGY RUN – kategoria 7 – 11 lat, bieg na 500 m
10.00 START KIDS ENERGY RUN – kategoria 12 – 15 lat, bieg na 1000 m
10.30 Ceremonia dekoracji KIDS ENERGY RUN
10.45 Odprawa techniczna dla zawodników Duathlon Energy (okolice startu)
11.00 START Duathlon Energy – dystans DŁUGI (10-40-5)
12.00 START Duathlon Energy – dystans KRÓTKI (5-20-2,5)
14.30 dekoracja dystans KRÓTKI
15.00 dekoracja dystans DŁUGI

Informacja o utrudnieniach w ruchu
Podczas rywalizacji zawodników wystąpią utrudnienia związane z poruszaniem się po drogach na terenie miasta i gminy Ustka. W godz. 10:30-13:30 wyłączone z ruchu będą następujące ulice:Limanowskiego (cała), Żeromskiego na odcinku od Limanowskiego do Chopina, Chopina na odcinku od Żeromskiego do Leśnej, Leśna, Wczasowa, Armii Krajowej od Morskiej do Grota Roweckiego, Morska, Ustecka (od morskiej w kierunku na Zapadłe), Leśna do Orzechowa.

Ponadto na trasie biegowej utrudnienia wystąpią w godz. 9:00-14:30 na Promenadzie Nadmorskiej w Ustce oraz ścieżkach rowerowych.
Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie swoich planów w tym dniu do dróg wyłączonych z użytkowania. Za wszystkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o