Dużo podróżujemy – jaki wózek dziecięcy wybrać?

0
527

Wózek dla miłośników podróżowania powinien być przede wszystkim wygodny dla każdej ze stron i dla maluszka, i dla prowadzącego pojazd. Co oznacza “wygodny”?

[ads1]

Uniwersalną a zarazem najważniejszą cechą jest waga, by była możliwie najmniejsza przy spełnianiu wszystkich innych kryteriów. Nowoczesne wózki takie, jak Anex Sport są wagowo odchudzone do nawet 8kg. Wszystko zależy od momentu rozwojowego dziecka – stelaż z gondolą będzie ważył inaczej, niż z fotelikiem spacerówki. Chodzi o to, by przy okazji wszelkiego typu przeszkód, czy to naturalnych, czy infrastruktury, móc wózek wziąć w ręce i kawałek przenieść lub znieść.

Drugim istotnym aspektem jest możliwość wypięcia części wózka i wpięcia fotelika samochodowego tzw. nosidełka. Dzięki temu część krótkich wypraw okresu niemowlęcego, przemierzysz tylko ze stelażem w bagażniku a nie z całym ekwipunkiem. Bardzo przydatne np. na wakacjach, czy feriach z zakwaterowaniem, przy konieczności zrobienia zakupów, czy odbycia krótkich wycieczek po okolicy. Wiele zależy od wybranego typu fotelika, czy dziecku jest wygodnie i ile czasu dziecko, ze względu na zdrowie, może w nim spędzać.

Dopasowanie do bagażnika, czyli czy wózek się składa. Kierowcy podkreślają, że najlepsza jest zwarta bryła po złożeniu. Spacerówki parasolki składają się w kostkę, przypominają w tym kojec turystyczny. Nowoczesne wózki 3w1 składają się raczej na płasko. Wybierając taki wózek warto mieć wszystkie wymiary auta, bo być może jeśli nie wejdzie do bagażnika, to włoży się go za siedzenie. Bardzo dużo zależy do modelu samochodu i nawet jeśli zdecydujesz się na kupno przez Internet, lepiej najpierw pójść się do sklepu, czy hurtowni i przymierzyć wybrane wózki do przestrzeni w aucie. Anex Sport ma tu ogromną zaletę, do konstrukcji przymocowana jest rączka, która ułatwia jego przenoszenie po złożeniu – na zasadzie walizki!

Odpinane koła to kolejny plus wózka dziecięcego dla turystów. Znacznie pomniejszają objętość złożonej konstrukcji a poza tym można je później odłożyć gdziekolwiek, gdzie będzie miejsce, byleby nie zapomnieć ich zabrać…

Dla zdrowia i dobrego humorku maluszka ważna jest amortyzacja wózka przy jeździe w terenie oraz materiały z jakiego jest wykonany. Konstrukcja pojazdu wraz z użytymi tkaninami powinna zabezpieczać przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. W razie nagłej zmiany pogody – tkanina powinna zabezpieczać przed wiatrem i ulewą, zapewniając jednocześnie odpowiedni mikroklimat wewnątrz.

Sprawdzając, czy dziecku będzie komfortowo, można wózkiem pokiwać symulując nierówności terenu. Można przyjrzeć się budowie budki, np. wózek Anex Sport ma lekko zagięta ku dołowi budkę, osłaniając tym samym dziecko przed słońcem w większym zakresie wędrówki po niebie. Przy okazji pogodnej części roku – warto pamiętać o owadach i zwrócić uwagę, czy jest moskitiera dopasowana do wózka, by w swym natręctwie insekt jednak nie dostał się do malucha i nie dokuczył mu.

Dla podróżników istotne będą akcesoria, które zajmą mało miejsca a pozwolą maksymalnie dużo rzeczy zabrać wraz z maluszkiem. Ich wybór pozostaje już w gestii kupujących i jest uzależniony od ich upodobań i potrzeb najmłodszego podróżnika.

Zostaw swój komentarz na Facebooku