Eksport do Islandii – wszystko co musisz wiedzieć

0
1282

Przepisy dotyczące transportu nieustannie się zmieniają. Bez względu na to, w którym kraju dzialamy spółkę przewozową, musimy zrozumieć reguły występujące w państwach, do jakich chcemy eksportować niektóre artykuły.

Klient, jaki zleca eksport towaru do konkretnego miasta, oczekuje od danej firmy rzetelności oraz skutecznego mechanizmu logistycznego, więc należałoby przygotować się na wszystkie ewentualności, tym bardziej iż w pewnych krajach dochodzi bariera językowa, jaka stanowi utrudnienie podczas kontroli drogowej.

O ile przepisy europejskie są powszechnie znane oraz mamy do nich dokładny dostęp na wielu stronach lub forach tematycznych, o tyle kwestie połączone z eksportem produktów poza państwa UW, stanowi wielokrotnie większe wyzwanie z powodu panującego prawa w konkretnym kraju.

Jeszcze więcej osób poszukuje danych połączonych z eksportem artykułów na Islandię, więc w niniejszym tutaj wytłumaczymy najistotniejsze sprawy formalne, z jakimi należy się zapoznać na długo przed zdecydowaniem się na eksport towarów na Islandię.

Eksport do Islandii – główne informacje

Eksport do Islandii z pewnością będzie cięższy, gdyż nie jest to państwo członkowskie Unii Europejskie, więc należy wykonać szereg specjalnych procedur. Po pierwsze każda osoba, jaka chce zająć się sprzedażą oraz eksportem produktów na Islandię, musi rozpocząć od zarejestrowania podmiotu gospodarczego, jako przewoźnik.

Można to bez kłopotu uczynić przez internet. Po drugie, jeśli planujemy sprzedaż artykułów z naszego kraju, więc Polski — państwa będącego w Unii Europejskiej, musimy pamiętać o tymże, iż w tymże wypadku nie mają miejsca reguły dotyczące wolnego handlu w ramach UE. Wynika to z tego, o czym wspominaliśmy na starcie, więc faktu, że Islandia nie jest krajem członkowskim w UE.

Każdy produkt, jaki wysyłamy z Polski, jest tymże samym wywieziony z Unii Europejskiej. W następnych etapach jest poddany odprawie celnej w Islandii. Po trzecie obligatoryjna odprawa.

Z pewnością odprawa celna będzie prostsza, jeśli do zlecenia zatrudnimy spedytora. Ułatwi to wszelkie sprawy prawne. Większość przewoźników wydatki połączone z odprawą uwzględnia w ramach swoje oferty, zatem nie musimy się o nic niepokoić.

Kiedy zdecydujemy sami zająć się procedurami połączonymi z odprawą, musimy liczyć się z opcją opóźnienia transportu albo wieloma różnymi przeszkodami, jakie potrafią wykazać się o wiele kosztowniejsze, aniżeli oszczędność na przewoźniku.

Wiele rzeczy zależy także od tego, co zamierzasz eksportować. W odróżnieniu od wielu państw UE, Islandia ma dużo nasilonych przepisów połączonych na przykład z transportem zwierząt i artykułów spożywczych.

W wypadku tego rodzaju eksportu obowiązkowo należy zaznajomić się dokładnie z wymaganiami podawanymi na wielu stronach internetowych. Jeśli mamy wątpliwości, należałoby skontaktować się z lokalnymi władzami.

Bez właściwej znajomości przepisów prawych niestety możemy narazić się na wiele kar i trudnych sytuacji. Jest także parę instytucji, jakie oferują usługi konsultingowe z tego zakresu, zatem z pewnością nie powinniśmy mieć kłopotu z dostępem do potrzebnych danych.

Sprawdź również: http://seacargoo.com/eksport/islandia

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments