Elewi zakończyli szkolenie w CSMW Ustka – FOTO

287

Elewi służby przygotowawczej zakończyli szkolenie w CSMW Ustka - ustka24.info

W piątek, 26 sierpnia br., 240 elewów służby przygotowawczej zakończyło szkolenie. Na uroczystym apelu pożegnał ich komendant CSMW Ustka.

 [ads1]

240 elewów służby przygotowawczej zakończyło czteromiesięczne szkolenie w kilkunastu specjalnościach wojskowych. Wszyscy zostali pożegnani  przez komendanta CSMW kmdr. Roberta Kozackiego na uroczystym apelu. Komendant odniósł się  w swoim przemówieniu do zakończonego  szkolenia :

 – Liczę na to, że zdobytą wiedzę i umiejętności oraz nowe doświadczenie, we właściwy sposób wykorzystacie zarówno na przydziałach kryzysowych, w służbie zawodowej, jak i w codziennym życiu. Mam nadzieję, że wszyscy, tak jak tutaj stoicie, będziecie miło wspominać pobyt w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, z przekonaniem dobrze wypełnionego obowiązku i samorealizacji. Wierzę, że doświadczenie wynikające z faktu odbycia służby wojskowej zapiszecie w swoim życiorysie jako atut i powód do dumy oraz jedynych w swoim rodzaju wspomnień – podkreślił kmdr Kozacki. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów.

Przeszło 100 elewów podpisało  już kontrakty na pełnienie służby w jednostkach wojskowych w ramach Narodowych Sił Rezerwowych. Chętni będą mogli również ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych.

270 ochotników rozpocznie wkrótce służbę przygotowawczą już 6 i 7 września br. w ramach  ostatniego turnusu szkolenia w 2016 roku.

Foto: CSMW