Energopol wygrał przetarg na ochronę brzegu w Ustce, Łebie i Rowach

0
180

20140117-BD3_6312

122,6 mln zł chce konsorcjum firm Energopol Szczecin i PBO Słupsk za przygotowanie i wykonanie projektu pod nazwą “Ochrona brzegów morskich w miejscowościach Łeba, Rowy i Ustka”.

[ads1]

Urząd Morski rozstrzygnął właśnie przetarg na wykonanie tych prac. W przetargu startowały dwie firmy. Prace mają zakończyć się połowie 2015 roku.

– Projekt opiewa na kwotę 161 mln zł z czego dofinansowanie z Funduszu Spójności wynosi 136 mln zł – wylicza Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. – Pozostała kwota to wkład własny Skarbu Państwa. Koncepcja zakłada inwestycje na łącznej długości ok. 5km. Prace będą odbywały się na plaży wschodniej w Łebie, plaży wschodniej w Ustce oraz plaży wschodniej i zachodniej w Rowach.

Zgodnie z założeniem zasadnicze elementy konstrukcji której zadaniem będzie ochrona brzegu morskiego to: budowa progów podwodnych i modułów siedliskowych, odbudowa i budowa zespołu ostróg, odbudowa skarpy wydmy w Łebie, przebudowa opaski brzegowej w Ustce oraz sztuczne zasilanie brzegu morskiego o łącznej kubaturze 784 tyś. m³.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZNISZCZEŃ PO ORKANIE KSAWERY

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments