Finały Beach Soccera na usteckiej plaży

0
317
Finały Beach Soccera na usteckiej plaży - ustka24.info
Finały Beach Soccera na usteckiej plaży - ustka24.info
Finały Beach Soccera na usteckiej plaży - ustka24.info
Finały Beach Soccera na usteckiej plaży – ustka24.info

Superfinał Mistrzostw Polski w beach soccera, czyli plażową odmianę piłki nożnej rozpoczął się na plaży w Ustce. Impreza potrwa do niedzieli – 3 sierpnia. Jej zwieńczeniem będzie pokazowy mecz z udziałem gwiazd i celebrytów.

[ads1]
Beach soccera można uprawiać wszędzie, nie tylko na plaży. Warunek musi być tylko jeden – piaskowa nawierzchnia. Pochodzący z Ustki Tomasz Iwan, były reprezentant Polski, a obecnie szef komisji PZPN ds. piłki plażowej przybliża główne zasady tej niezwykle widowiskowej dyscypliny: – Piłka jest okrągła, a bramki są dwie – wyjaśnia.  Mecz składa się z trzech tercji po 12 minut. Podobnie, jak w koszykówce, liczy się realny czas gry, w razie jakichkolwiek przerw zegar jest zatrzymywany. Drużyny składają się z czterech zawodników i bramkarza. Zawodnicy mogą grać boso, ewentualnie w miękkich ochraniaczach. Żadnego obuwia.
To właśnie dzięki współpracy T. Iwana, PZPN i władz Ustki Superfinał Mistrzostw Polski po raz kolejny odbywa się w Ustce. Pięciodniowy turniej jest zwieńczeniem całego sezonu dla piłkarzy i piłkarek plażowych.
Rozgrywki otworzą Mistrzostwa Polski Kobiet, mecze barażowe o awans do Ekstraklasy oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Natomiast sześć najlepszych drużyn w Polsce grać będzie w rozgrywkach Ekstraklasy przez dwa dni, od soboty do niedzieli. Wszystkie mecze rozgrywane będą od godz. 10.
W niedzielę, 3 sierpnia poznamy Mistrza Polski. W tym dniu, zobaczymy także mecze pokazowe reprezentacji PZPN, drużyn gwiazd i sportowców. Mecz pokazowy z udziałem gwiazd rozpocznie się o godz. 15, zaś mecz finałowy o godz. 16.
W drużynie gwiazd wystąpią m.in.: Marek Włodarczyk, Tomasz Schimscheiner, Rafał Mroczek, Michał Milowicz, Rafał Maserak i Robert Moskwa. Zaproszenie od Tomasza Iwana dostali też byli reprezentanci Polski w piłkę nożną: Piotr Reiss, Tomasz Kłos i Piotr Świerczewski. Nie zabraknie również gwiazd muzycznych. Na plaży i boisku będzie można zobaczyć m.in Igora Herbuta, lidera grupy Lemon i Rafała Brzozowskiego. Wstęp wolny.
Organizatorem Superfinału są PZPN, Tomasz Iwan oraz Miasto Ustka.
Superfinał w Ustce to szansa, żeby zobaczyć najlepsze polskie drużyny plażowe kobiece, młodzieżowe i męskie. Ponadto będzie można podziwiać gwiazdy sportu i telewizji, które  pojawiają się na plaży w Ustce. Serdecznie zapraszamy na plażę, żeby podziwiać najefektowniejszą odmianę piłki nożnej w pełnym słońcu – z morzem i muzyką w tle.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o