Zapraszamy do GRAND PRIX USTKI „Rozbiegana Ustka na fali”

0
211

GRAND PRIX USTKI „Rozbiegana Ustka na fali” to cykl zwodów na dystansie 10 km, podczas sześciu zorganizowanych biegów, które odbędą się w Ustce od maja do października bieżącego roku.

Dodatkowo w ramach „Rozbiegana Ustka na fali” planowane są zawody dla niezaawansowanych na dystansie 3 km, biegi dla młodzieży oraz marsze Nordic Walking. Na Grand Prix zapraszają Burmistrz Jacek Graczyk, Lekkoatletyczny Klub Sportowy Jantar oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Cykl ma na celu popularyzację biegania jako elementu zdrowego stylu życia oraz promocję miasta Ustka i jego walorów turystycznych.

Kalendarium

24 marca br.  bieg promocyjny (bezpłatny) – W biegu na dystansach 5 i 10 km wzięło udział ponad 60 osób!

14 kwietnia br.  bieg promocyjny (bezpłatny) – Bieg pn. „Zachować dla pokoleń”. Zapisy: godz. 10.00 Trakt Solidarności (wejście na plażę). Start: godz. 11.00 Trakt Solidarności, meta: trzecie molo. Trasa biegu wiedzie przez kładkę nad kanałem portowym. Na zakończenie grill.

Biegi zaliczane do Grand Prix:

data nazwa biegu dystans
12 maja 2018 r. Bieg I „MORPOLOWY” 10 km
17 czerwca 2018 r. Bieg II „JANTAROWY” 8,5 km
21 lipca 2018 r. Bieg III „ŁOSOSIOWY” 8,5 km
18 sierpnia 2018 r. Bieg IV „USTECKA DZIESIĄTKA Z HAKIEM” (obowiązuje odrębny regulamin)
23 września 2018 r. Bieg V „ZACHOWAĆ DLA POKOLEŃ” 10 km
20 października 2018 r. Bieg VI „BURSZTYNOWY” 10 km

Start i meta biegów znajdują się przy zejściu na plażę z Traktu Solidarności. Trasa wiedzie po terenach leśnych i traktach pieszych. Warunkiem sklasyfikowania w podsumowaniu GRAND PRIX jest udział w co najmniej 4 biegach. W kategorii OPEN kobiet i mężczyzn przewidziano puchary oraz nagrody finansowe. Za I miejsce 1500 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 500 zł. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą przynajmniej 3 biegi z 6, otrzymają pamiątkowy medal GRAND PRIX „ ROZBIEGANA USTKA NA FALI”. Oficjalna ceremonia zakończenia cyklu odbędzie się w 20 października 2018 roku.

Do biegów klasyfikowanych w Grand Prix obowiązują zgłoszenia i wpisowe w wysokości 10 zł. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu dostępnego pod adresem: osir.ustka.pl.

Imprezy towarzyszące:

– biegi rekreacyjne na dystansie 3 km (obowiązują wcześniejsze zapisy) – każdy uczestnik otrzymuje medal

– rekreacyjne marsze Nordic Walking na trasie 10 km – każdy uczestnik otrzymuje medal

– biegi młodzieżowe dla uczniów szkół podstawowych

Doskonałym przygotowaniem do udziału w zawodach są treningi w Usteckiej Szkole Biegania. Bezpłatnie, pod okiem doświadczonych trenerów Lucyny Kuklińskiej – Nurkowskiej oraz Piotra Drwala można rozpocząć przygodę z bieganiem lub poprawić swoje wyniki. Spotkania odbywają w każdą  środę o godz. 18.00 i sobotę o godz. 9.30 na terenie OSiR.

Organizatorzy Grand Prix: Burmistrz Miasta Ustka, Morpol Sp. z o.o., Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce, Lekkoatletyczny Klub Sportowy „JANTAR”, Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „USTKA”

Partnerzy Grand Prix:  Intermarche Ustka, Pierre Rene,  Aerosol Service Sp. z o., Hotel „USTKA”, Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments