Grzegorz Koski nowym przewodniczącym Rady Miasta w Ustce – FOTO

0
792
Grzegorz Koski nowym przewodniczącym Rady Miasta w Ustce - ustka24.info
Grzegorz Koski nowym przewodniczącym Rady Miasta w Ustce – ustka24.info

Grzegorz Koski nowym Przewodniczącym Rady Miasta w Ustce. Zastąpił na tym stanowisku Adama Brzóskę, który kierował radą przez ostatnie dwie kadencje.

[ads1]

Wybór nowego przewodniczącego i jego zastępców odbył się na pierwsze sesji nowej rady miasta. Wiceprzewodniczącymi rady zostali: Adriana Cerkowska-Markiewicz i Przemysław Nycz.

Za wyborem Koskiego opowiedziało się 9 radnych, przeciw było 6. To głosowanie pokazało jednocześnie rozkład sił w nowej radzie miasta. Burmistrz Jacek Graczy może więc liczyć na 6 – 7 głosów w radzie. Są to głosy 3 radnych z jego komitetu i radnych PO.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że ten układ może się zmienić już w czasie najbliższych głosowań nad przyszłorocznym budżetem Ustki, o którym pisaliśmy już na ustka24.info.

– Apeluję do wszystkich radnych o współpracę niezależnie od tego, z którego komitetu pochodzą – mówił zaraz po głosowaniu Grzegorz Koski – Mamy zadania do zrealizowania. Mamy patrzeć na budżet miasta, rozwój naszych spółek i oświatę. Mamy od mieszkańców mandaty i musimy ich godnie reprezentować.

Kolejna sesja rady miasta, na której zaprzysiężony zostanie nowy burmistrz Jacek Graczyk, ma odbyć się na początku przyszłego tygodnia. Wtedy też poznamy składy miejskich komisji. Możliwe, że po sesji wybrani zostaną przewodniczący komisji.

Do sprawy wrócimy.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments