Historyczne Czwartki – porozmawiamy o Marynarce Wojennej w Ustce

0
236

28 lutego zapraszamy na cykliczne spotkanie “Historyczne Czwartki” – godz. 18.00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a.

Temat prezentacji multimedialnej: Gdy las tętnił tajnym życiem. Baza Marynarki Wojennej w Ustce w latach 40. i 50. XX wieku w świetle materiałów archiwalnych.

Prowadzenie: Marcin Barnowski, dziennikarz i historyk pasjonujący się historią Ustki.

Dyżurny Oficer Operacyjny Bazy MW w Ustce melduje o “kawkach”, “owcach” i “baranach” krążących nad portem. Nocami w lesie słychać wystrzały, pod brzeg podpływają nierozpoznane jednostki.

Historyczne Czwartki - porozmawiamy Marynarce Wojennej w Ustce - ustka24.info

Bujne życie wojskowe w podusteckich lasach ściąga tu także szpiegów. Spróbujemy odtworzyć tę atmosferę analizując dokumenty z Archiwum Marynarki Wojennej w Gdyni i… z archiwum CIA.

Jeśli interesuje Cię historia, a zwłaszcza ludzie, wydarzenia, obiekty i przedmioty związane z Ustką, jeśli chcesz spotkać się w miłej, luźnej atmosferze w gronie osób, którym także te sprawy nie są obojętne – ta propozycja jest dla Ciebie.

“Historyczne czwartki” w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce to spotkania otwarte, na które może przyjść każdy i na które każdy może przynieść pamiątki i inne przedmioty z przeszłości, znajdowane na strychach, w szafach i innych, czasami niespodziewanych miejscach.

Pamiętaj: za każdym, nawet banalnym przedmiotem, może kryć się niebanalna historia. Spotykamy się w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Zostaw swój komentarz na Facebooku