II Charytatywny Maraton Zumba&Salsation w Ustce – FOTO

0
188
II Charytatywny Maraton Zumba&Salsation w Ustce - ustka24.info

Ponad 100 osób zarejestrowało się w bazie Dawców Szpiku Kostnego podczas II Charytatywnego Maratonu Zumba&Salsation w Ustce.

Impreza już po raz drugi odbyła się w Ustce. W tym roku połączona była z rocznicą funkcjonowania Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku, które od początku swojego istnienia zebrało ponad 1000 dawców i uratowało aż pięcioro dzieci.

W niedzielę, na promenadzie nadmorskiej dzięki instruktorce zumby z Ustki Sylwi Mike przez ponad 4 godziny wspólnie tańczono Zumbę&Salsation aby zachęcić wypoczywających nad morzem turystów do rejestracji w bazie dawców szpiku.

Poza tańcem, który poprowadziło 12 instruktorów, a na promenadzie tańczyłko łącznie kilkaset osób, odbyły się równiez pokazy ognia i koncert muzyczny. Na koniec wszystkich poczęstowano słodkim tortem.

Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku działa w terapii śmiechem i zabawą, którą prowadzi na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej, oraz oddziałach pediatrycznych szpitali w Gdańsku, Słupsku, Koszalinie, domowych hospicjach, oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Ich głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą i pokazanie im, że diagnoza to nie wyrok.

Stowarzyszenie prowadzi również akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, oraz zgłasza pacjentów chorych na białaczkę do jednej z baz Dawców Komórek Macierzystych w Polsce. W ramach programu przeprowadzane są prelekcję w szkołach z udziałem realnego Dawcy szpiku łamiąc stereotypy pobrań komórek macierzystych oraz szpiku.

Współpracują z Biorcami szpiku, którzy również biorą czynny udział w prelekcjach. Edukując młodzież przybliżają ich do podjęcia odpowiedzialnej i tak ważnej decyzji, zostania potencjalnym Dawcą szpiku. Dzięki projektowi od lutego 2016r. zarejestrowano prawie 1000 nowych potencjalnych Dawców szpiku na terenie Słupska oraz Ustki.

Muszkieterowie Szpiku finansują leczenie m.in. nierefundowane np. chemioteriapie nowotworów, operacje, lekarstwa, specjalistyczne leczenie różnymi metodami itp. Pomagają również w codziennym leczeniu podopiecznych – w kosztach jakie muszą ponosić na leki, opatrunki, sprzęt medyczny, badania, rehabilitację – dzięki temu mogą pokonywać chorobę.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o