IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i sztormem na Bałtyku

0
231

Wiatr w porywach do 100 kilometrów na godzinę i sztorm o sile 10 stopni w skali Beauforta. Kolejne ostrzeżenia pogodowe docierają na Pomorze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Morskiej wydał ostrzeżenie 2 stopnia (w trzystopniowej skali) dla Pomorza. Ostrzeżenie ważne jest od wieczora 9 lutego (niedziela) do porannych godzin w poniedziałek.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i sztormem na Bałtyku - ustka24.info
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i sztormem na Bałtyku – ustka24.info

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h, z południa i południowego-zachodu. Najsilniejsze porywy w nocy, rano wiatr przejściowo osłabnie. Na szczęście przy kierunkach południowych wiatr nie jest niebezpieczny dla portu w Ustce. Nadal jednak silne porywy mogą doprowadzić do uszkodzeń drzew i dachów zabudowań.

Podczas ostrzeżenia 2 stopnia przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Wiatr ucichnie tylko na chwilę w poniedziałek. W nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek ponownie zapowiadane są silne porywy wiatru.

Zostaw swój komentarz na Facebooku