Imprezy w Ustce 2019 – zobacz, jakie imprezy przygotowaliśmy w tym roku

0
2136

Przedstawiamy imprezy w Ustce, które odbędą się w 2019 roku. Turyści coraz częściej planują wyjazdy na wypoczynek biorąc pod uwagę wydarzenia, w których mogą uczestniczyć.

W naszym kalendarzu znalazły się między innymi pokazy lotnicze, festiwal światła, zawody sportowe, spektakle teatralne oraz koncerty muzyczne. Emocji z pewnością nie zabraknie, a do udziału w przygotowanych wydarzeniach zapraszamy również naszych mieszkańców.

Duathlon 28.04.2019

Już po raz czwarty zapraszamy do Ustki na zawody duathlonowe! W tym roku zaplanowana została przepiękna trasa biegowa poprowadzona wzdłuż morza i nowa trasa rowerowa. Do wyboru będą dwa dystanse: długi (10-45-5) oraz krótki (5-15-2,5). Tradycyjnie odbędą się także zawody dla dzieci. Warto sprawdzić się przed sezonem triathlonowym!

Imprezy w Ustce 2019 - zobacz, jakie imprezy przygotowaliśmy w tym roku - ustka24.info

Wielka Majówka 1-3.05.2019
Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, jak co roku, odbędzie się giełda kwiatów oraz występy usteckich artystów. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, stoisk gastronomicznych oraz zawodów sportowych.

Ustka Charlotta Enduro Extreme 22-23.06.2019 (22.06- Ustka, 23.06- Dolina Charlotty)
Czerwcowy wyścig motocyklowy jest gratką dla miłośników sportów motorowych. Ten ekstremalny rajd to jedna z najbardziej widowiskowych imprez enduro w Polsce. O jego randze i poziomie trudności może świadczyć fakt, iż przyciąga najlepszych zawodników z całego świata. Pierwsza część, zwana „Prologiem” odbywa się w usteckim porcie. Motocykliści ścigają się po odcinku plaży oraz po specjalnym torze z wymyślnymi przeszkodami, tak przygotowanym, aby kibice mogli zobaczyć jak najwięcej. Do pokonania są m.in. wielkie opony, powalone pnie oraz inne specjalnie przygotowane atrakcje. Drugi dzień to finał w Dolinie Charlotty. Ekstremalna, kilkunastokilometrowa trasa w terenie wyłoni mistrza imprezy.

Dni Morza 29-30.06.2019
Doroczne usteckie Dni Morza to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych imprez – naszym gościom kojarzy się z początkiem wakacji. Program jest wyjątkowo zróżnicowany, jak na przywitanie lata przystało: parada jednostek pływających, koncerty (w tym szantowe), degustacja dań rybnych, pokazy kulinarne oraz targ rybny po zachodniej stronie portu. Każdego roku organizowane są też widowiskowe regaty. Chętni mogą próbować swoich sił także w płukaniu złota. W tym roku wydarzeniu towarzyszyć będzie kino na leżakach.

Grand Lubicz Festiwal Światła 6.07.2019
To nowość sezonu 2019! Efektowne pokazy łączą w sobie muzykę, pokazy laserowe oraz skomplikowane instalacje świetlne. Najciekawsze przedstawienia odbędą się po zmroku: warto zarezerwować sobie czas i przyjść odpowiednio wcześnie, żeby mieć dobry widok.
W tym roku zobaczymy m.in. pokazy laserowe, pierwszy mappping w historii miasta, który zostanie wykonany na latarni morskiej oraz zjawiskową animację „Posejdon” wyświetloną na specjalnie przygotowanym ekranie wodnym. Architektura portowa w tym dniu zostanie także wyjątkowo „udekorowana” światłem. Gwiazdą festiwalu będzie niesamowity Dj C-BOOL.

• Columbus Festiwal Wiatru 12-13.07.2019 (12 lipca- dzień treningowy)
Podniebna impreza nad wodą z roku na rok nabiera rozmachu. Podczas Columbus Festiwalu Wiatru trzeba wysoko zadzierać głowy, żeby zobaczyć zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe oraz przelot powietrznej armady. Częścią festiwalu są pokazy balonowe, a także zawody motoparalotniarzy z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Chętni mogą bliżej zapoznać się z tym sportem, a nawet podjąć naukę stawiania skrzydła. Można zobaczyć wystawę sprzętu latającego oraz zdjęć wykonanych z powietrza. Po zmroku widzów czekają spektakularne pokazy lotnicze z wykorzystaniem pirotechniki. W edycji 2019 swoje umiejętności zaprezentują m.in. 

-akrobacyjna grupa motoparalotniowa   Fly Dragons Team, 

Artur Kielak– polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w jednej z największych linii lotniczych na świecie Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej,

-lotnicza angielska grupa akrobacyjna „Airborner„,

Pterodactyl Flight- czeski latający „cyrk” z replikami samolotów z I wojny światowej, który wykona inscenizację walki powietrznej,

skoczkowie spadochronowi,

-odbędzie się koncert orkiestry symfonicznej „na palniki” z udziałem 5 balonów na ogrzane powietrze. Muzyczną gwiazdą Festiwalu będzie Kamil Bednarek z zespołem.
Całe widowisko w dniu 13.07 będzie można zobaczyć online na stronie ustka.pl.

• Bielsko Biała i Beskidy w Ustce 20-21.07.2019
Ta impreza urosła już do rangi cyklicznej. Co roku (w lipcu) w Ustce pojawiają się beskidzcy górale, którzy przybliżają mieszkańcom i turystom kulturę swojego regionu. Szczególną popularnością cieszą się stoiska gastronomiczne, z kulinarnymi specjałami Podbeskidzia i Beskidów. Każdy ma ochotę sprawdzić jak smakuje karczek, kwaśnica, czy… świńskie ryje z grilla. Nie może zabraknąć oscypków (na zimno oraz na gorąco, z żurawiną), czy lokalnie przyrządzanych kiszonych ogórków. Oczywiście impreza to nie tylko jedzenie. Odbywają się tu również prezentacje góralskiego rękodzieła i występy folklorystyczne.

• Sound of Gravity -26-27.07.2019
Odbywająca się w lipcu impreza jest prawdziwą gratką dla miłośników sportów rowerowych – i to w najbardziej ekstremalnej wersji. Sound of Gravity (kontynuacja zeszłorocznego cyklu Extreme Bike Tour) to zaprzeczające prawu ciążenia akrobacje rowerowe na dużych wysokościach (do 6 metrów!). Wykonują je najlepsi specjaliści od dirt jumpingu w Polsce, wielokrotnie oklaskiwani na zawodach na całym świecie. Pokazy ułożone są według skomplikowanego scenariusza, dzięki czemu trzymają widza w napięciu od początku do końca.

Częścią spotkania są też tory przeszkód i tematyczne konkursy. Rowerzystom towarzyszą mistrzowie jazdy na hulajnodze i rolkach. Impreza odbywa się na promenadzie. Wśród zawodników tegorocznej edycji zobaczymy m.in. Szymona Godziek czyli człowieka który przeskoczył niemal wszystko! Na swoim rowerze MTB wykonywał salto nad 30-metrowym kanionem w Utah, peletonem Tour de Pologne czy rozpędzonym pociągiem towarowym! Kolejną gwiazdą na ogromnej skoczni będzie jego brat Dawid Godziek czyli złoty medalista igrzysk sportów ekstremalnych X-GAMES w Sydney!

Nie zabraknie także hulajnogi czy innych zawodników znanych ze startów w zawodach cyklu Pucharu Świata jak Tomek Przybylik (rolki)! To właśnie oni pokażą swoje najlepsze ewolucje podczas Sound of Gravity w Ustce! Ich zwieńczeniem będzie finałowy pokaz, który na długo zapadnie w pamięci widzów. To będzie spektakularny przejazd, który na razie jest owiany tajemnicą! Oprócz ogromnych skoków pojawi się także nieco przyziemna konkurencja! BMX FlatLand to esencja rowerowego freestylu! Majestatyczny taniec na rowerach BMX wywrze wrażenie na każdym. Tym bardziej, że w Ustce będziemy świadkami sportowej rywalizacji o miano najlepszego zawodnika w Polsce. Na zakończenie Sound of Gravity zobaczymy koncert legendy sceny klubowej – Shaun Baker, który pojawi się z niemiecką wokalistką Jessicą Jean. Z pewnością usłyszymy największe hity Brytyjczyka jak VIP czy Hi, Hey, Hello. Jako suport zagra DJ Angelo.

• Formoza Challenge- 28.07.2019
Cykl biegów sygnowanych nazwą i udziałem elitarnej morskiej jednostki komandosów zawita do Ustki już po raz drugi! 28 lipca na jednym z dwóch dystansów (5 lub 10 km) i w wybranym formacie (indywidualnie lub w drużynie) wystartują miłośnicy mocnych biegowych wrażeń. Organizator wprowadza także formułę Ultra, czyli dystans 10 km z atrapą karabinu oraz obciążonym plecakiem! Nie zapomniano o najmłodszych, dla których odbędą się zawody Formoza Kids. Jedno jest pewne – nie zabraknie wojskowego klimatu, błota, wody i kilkudziesięciu przeszkód. Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”.

• Mistral Festiwal – 3-4.08.2019
Początek sierpnia stoi w Ustce pod znakiem plenerowych przedstawień ulicznych. Miasto zamienia się w wielką scenę, na której odbywają się spektakle teatralne pod gołym niebem oraz liczne pokazy towarzyszące. W imprezie biorą udział artyści z całego kraju. Można zobaczyć przedstawienia komediowe, cyrkowe, iluzjonistyczne, różnorodne pokazy tańca, a także występy dla dzieci. Przygotowywane są także specjalne stacje kuglarskie, przy których można spróbować swoich sił w żonglowaniu albo jeżdżeniu na monocyklu. W tym roku będziemy gościć teatry z Krakowa, Zielonej Góry, Wrocławia i Słupska.
Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie legendarny krakowski teatr KTO.

Teatr KTO to zjawisko teatralne niezwyczajne. To teatr tworzący spektakle zachwycające widzów w Europie i obu Amerykach, tworzący sztukę osobną, współczesną – niezwykle widowiskową i emocjonalną zarazem. W Ustce zobaczymy dwa spektakle w wykonaniu KTO: będzie to „Peregrinus” (Spektakl otrzymał nagrodę Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016. Spektakl prezentowany był w Anglii, Chinach, Chorwacji, we Francji, w Gruzji, Hiszpanii, Iranie, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, USA i we Włoszech)  oraz „Zapach Czasu” (Jest to spektakl uniwersalny, opowiadający o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości.

W widowisku nie ma tekstu, jest natomiast muzyka Piotra Czajkowskiego, grana również „na żywo” przez aktorów na harmonijkach ustnych. Wykorzystywane są też olbrzymie jeżdżące dekoracje, ogień, pirotechnika i szczudła.)

 TVN Projekt plaża 3-4.08.2019
Po raz kolejny ekipa Projektu Plaża wyrusza nad polskie morze, by przez całe lato zapewniać turystom moc atrakcji, a telewidzom przesyłać pozytywną energię i wakacyjną atmosferę. W tegorocznej odsłonie projektu oczywiście nie zabraknie gwiazd znanych ze szklanego ekranu, atrakcji dla dzieci czy różnego rodzaju aktywności.

Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych Ustka- Rowy 10-11.08.2019 (10.08- Ustka, 11.08- Rowy)
Pierwsza część imprezy odbędzie się w Ustce w dniu 10 sierpnia 2019 roku.  Przemarsz orkiestr z mażoretkami zaplanowany jest w samym „sercu” Ustki, a jego trasa rozpocznie się od ulicy Marynarki Polskiej, a zakończy się nad samym morzem – przed Kapitanatu Portu w Ustce.  Koncert finałowy laureatów zaplanowany jest tradycyjnie w Rowach i odbędzie  się w dniu 11 sierpnia 2019 roku na scenie letniej w Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach.  Wydarzenie do tej pory odbywało się w Rowach, w 2019 po raz pierwszy większa część festiwalu zostanie przeniesiona do Ustki.

Bursztynowy Weekend, Mistrzostwa Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu 9-11.08.2019
Już po raz dziewiętnasty na usteckiej plaży odbędą się Mistrzostwa w Wypłukiwaniu bursztynu. W trakcie całego weekendu będzie odbywał się także jarmark rękodzieła i bursztynu.

Dożynki Rybne (Święto Miasta) 14-15.08.2019
Sierpniowe „Dożynki Rybne” to jedna z najważniejszych imprez cyklicznych w usteckim kalendarzu. Obchodzone są jako oficjalne Święto Ustki oraz Święto Wojska Polskiego. Najwięcej dzieje się na promenadzie i w porcie, choć w programie jest też m.in. parada ulicą Marynarki Polskiej. Uczestnicy mogą wziąć udział w zabawach rybackich i marynistycznych, organizowane są warsztaty plastyczne, pokazy szycia i naprawiania sieci rybackich, konkursy w ich rzucaniu, a także liczne imprezy towarzyszące. Podczas Dożynek Rybnych nie może też zabraknąć pokazów kulinarnych oraz jarmarku, gdzie można kupić lokalne produkty rybne oraz dzieła rzemieślników. Wieczór to tradycyjnie pora koncertów (w tym szantowych). Gwiazdy tegorocznych Dożynek Rybnych to: Jelonek i Jamal. Jak co roku Święto Miasta połączone będzie z obchodami Święta Wojska Polskiego.

Promenada Rzemiosł 17.08.2018
Organizowana w sierpniu impreza jest wspólnym przedsięwzięciem Ustki oraz Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Na dwa dni promenada zamienia się w sanktuarium dawnych rzemiosł. Można zobaczyć i dotknąć tradycyjnych przedmiotów oraz porozmawiać z osobami, które je tworzą: kowalem, bursztynnikiem, garncarzem, cieślą, rzeźbiarzem, plecionkarzem i innymi. Wszyscy rzemieślnicy pochodzą z Pomorza. Kolejna atrakcja to pokazy darcia pierza oraz warsztaty typowego dla regionu budownictwa szkieletowego. Na targu produktów wiejskich można kupić tradycyjne, „domowe” produkty spożywcze (pieczywo, wędliny, sery, czy miód). Zwieńczeniem wydarzenia będzie w tym roku koncert energetycznej grupy Future Folk.

Wojewódzki Dzień Pszczelarza 18.08.2018
Tradycją pszczelarską jest raz w roku organizacja ogólnopolskich i wojewódzkich dni pszczelarza, co jest uznawane za pszczelarskie święto. W tym roku to wyjątkowe święto zostanie zorganizowane w Ustce. W programie przewidziano m.in. przemarsz delegacji pszczelarzy ze sztandarami ulicami Ustki, kiermasz sprzętu pszczelarskiego i produktów pszczelich, Msza Święta z udziałem sztandarów, prelekcje i wykłady.

Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie 505 i Hobie Cat 16-18.08.2019

Pokaz mody z Pierre Rene 24.08.2019
Sierpniowa prezentacja to coś dla miłośników świata mody. Na ulicznym wybiegu prezentowane są kreacje polskich projektantów, w tym również tych znanych z gazet. Imprezie patronuje coraz bardziej znana firma kosmetyczna Pierre René, która ma swoją siedzibę w Ustce. W tym roku na wybiegu modowym zobaczymy znakomitych projektantów m.in. Karolinę Kalską, Patryka Wojciechowskiego– finalistę programu Projekt Runway, Aleksandrę Kobielak oraz gwiazdę tegorocznej edycji, uznanego kreatora mody- Macieja Zienia. Podczas pokazu nie zabraknie oczywiście muzyki na żywo.

Hip-hop na fali 31.08.2019
Na zakończenie wakacji organizowana jest impreza muzyczna związana z kulturą hip-hop. Na głównej scenie przy promenadzie pojawiają się hiphopowi muzycy, w tym roku gwiazdą wieczoru będzie grupa Pokahontaz, która powstała na kanwie legendarnej Paktofoniki. W trakcie imprezy nie zabraknie związanych z hiphopową kulturą prezentacji ulicznej sztuki malowania graffiti oraz grup tanecznych wykonujących karkołomne ewolucje breakdance. Jedną z najważniejszych atrakcji wydarzenia będzie ogólnopolski turniej streetballa (koszykówki ulicznej), który zorganizowany zostanie na Promenadzie Nadmorskiej (na specjalnie przygotowanym boisku).

• Żeglarski Memoriał im. Jana Kołpy- regaty w klasach Optimist oraz 420 6-8.09.2019
• Dzień Mieszkańca 14.09.2019
Tegoroczny Dzień Mieszkańca zorganizowaliśmy w formie biesiady dla mieszkańców. Nie zabraknie muzyki na żywo oraz zawodów sportowych.

• Festiwal muzyki organowej i kameralnej 9,16, 23 i 30 /07 oraz 6 i 13/08
Cechą charakterystyczną usteckiego festiwalu będzie prezentowanie muzyki organowej z wykorzystaniem historycznych organów kościoła Najświętszego Zbawiciela w Ustce w połączeniu z muzyką nieorganową, tj. formami solistycznymi i kameralnymi. Impreza będzie miała ogólnopolski charakter, który zapewni udział artystów z Polski i będzie ważnym uzupełnieniem letniej oferty kulturalnej miasta Ustka. Po często upalnych dniach wieczorne koncerty zapewne będą chwilą wytchnienia i refleksji.

• Cykl koncertów „Ustczanie turystom”
W tym roku zorganizowanych zostanie aż 6 koncertów- 3 w lipcu i 3 w sierpniu. Na scenie zaprezentują się artyści pochodzący z Ustki.

• Imprezy biegowe:

1) bieg I Grand Prix Ustki im. „Henryka de Lubicz Szeliskiego” na dystansie 10 km.

Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km

6 kwietnia 2019, godz. 12:00 miejsce startu i meta: OSiR Ustka

2) bieg II Grand Prix Ustki ”Janatarowy” na dystansie 10 km.

Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km

11 maja 2019r., godz. 12:00 miejsce startu i meta: OSiR Ustka

3) bieg III Grand Prix Ustki „ Łososiowy” na dystansie 10 km. 

Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km

8 czerwca 2019 miejsce startu i meta: OSiR Ustka

4) bieg IV Grand Prix Ustki „ Usteckiej krówki” na dystansie 10 km

 Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km

20 lipca 2019 miejsce startu i meta: OSiR Ustka

5) „ X ustecka dziesiątka z haiem” bieg leśno – plażowy na dystansie 10 km.

3 sierpnia 2019 r., godz. 11:00 start i meta Trakt Solidarności

6) XXIV Półmaraton Słowiński Ustka-Rowy, na dystansie 21,097 km. 

14 września 2019 r. godz. 11:00, start Rowy, ul. Bałtycka- meta OSiR Ustka

7) bieg V Grand Prix Ustki ” Bursztynowy” na dystansie 10 km 

Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km

24 sierpnia 2019 r, godz. 12:00, miejsce startu i meta: OSiR Ustka

8) bieg VI „ Morpolowy” na dystansie 10 km 

Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km

28 września 2019 r, godz. 12:00, miejsce startu i meta: OSiR Ustka

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments