Inwestycja w język obcy zawsze się opłaca

0
258

W czasach, w których żyjemy trudno wyobrazić sobie to, że można rozwijać się w wielu kierunkach bez znajomości przynajmniej jednego języka obcego. Najbardziej popularnym językiem obcym w naszym kraju, jest język angielski. Inwestowanie w siebie jest działaniem, które zawsze się opłaca. Nauka języków obcych to inwestycja, która zwróci się z nawiązką. Podstawą prawie każdego procesu rekrutacji, czy to w kraju, czy tym bardziej, za granicą jest wykazanie się umiejętnością sprawnego posługiwania się językiem obcym. Znajomość języków przydaje się również w życiu prywatnym, daje możliwości na większy dostęp do wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań.

Najpopularniejszym językiem jest angielski, uważa się, że jego znajomość jest kluczem do sukcesu w wielu życiowych dziedzinach. Wiele firm, które przeprowadzają rekrutacje, w wymaganiach umieszczają informacje, o tym, że od kandydata wymagana jest znajomość języka angielskiego. Nie ma się co oszukiwać, jeśli nie będziesz komunikował się w języku angielskim to Twoje szanse na to, aby zrobić karierę zawodową, są niewielkie. Język angielski to język biznesu. Jeśli go opanujesz, to bez problemu porozumiesz się z ludźmi z całego świata. Na pewno, dodatkowym atutem w karierze zawodowej, będzie umiejętność posługiwania się językiem angielskim specjalistycznym, może to być na przykład język angielski biznesowy, medyczny itp. Bez wątpienia znajomość języka angielskiego to umiejętność, która przynosi wymierne korzyści.

Najważniejsze z nich to:

  1. lepszy dostęp do atrakcyjnych ofert pracy, zarówno w kraju, jak i za granicą
  2. rozwijanie zainteresowań, dostęp do materiałów źródłowych w języku oryginalnym
  3. zwiększenie poczucia własnej wartości
  4. większa pewność siebie
  5. nawiązywanie znajomości z ludźmi z całego świata

Korzyści, które wynikają z tego, że potrafi się posługiwać językiem angielskim, jest oczywiście znacznie więcej i to w każdej dziedzinie życiowej. Sytuacji codziennych, kiedy może być potrzebna znajomość języka angielskiego, może być tak wiele, że trudno to sobie wyobrazić.

Jednak znajomość jednego języka obcego to zbyt mało, aby mówić o poważnej inwestycji w swoje umiejętności. Dziś od kandydatów na pracowników wymaga się dodatkowych kwalifikacji. Atutem na rynku pracy jest znajomość kilku języków obcych.

Jakie jeszcze języki warto poznać, aby myśleć o rozwoju kariery zawodowej?

Język naszych zachodnich sąsiadów, niemiecki, to w drugiej kolejności po języku angielskim wybierany język do nauki. Bliskie sąsiedztwo z Niemcami powoduje, że w naszym kraju jest wiele firm polsko- niemieckich. Rozwijają się także stosunki biznesowe i handlowe i turystyka. Wszystko to sprawia, że zapotrzebowanie na pracowników znających język niemiecki jest duże. Bliskość granicy niemieckiej, szczególnie w zachodniej części naszego kraju powoduje, że duża liczba osób podejmuje pracę zawodową w Niemczech. Warto też, wspomnieć o tym, że inwestycja w język niemiecki to dostęp do wielu niemieckich uczelni. Nauka języka niemieckiego może być o wiele bardziej efektywna, jeśli korzysta się z korepetycji online przez Skype. Korepetycje tego typu są dostępne za pośrednictwem platformy Preply.  Opłaca się, także inwestować w język hiszpański. Jest to jeden z najpopularniejszych języków na świecie, jego znajomość jest także, coraz częściej doceniana przez mieszkańców naszego kraju i zainteresowanie nauką języka hiszpańskiego w ostatnich latach wzrasta. Znajomość języka hiszpańskiego może być tym, co wyróżni cię na rynku pracy. Język hiszpański jest językiem urzędowym w 21 państwach. Nie jest to język bardzo skomplikowany, jedyną trudność mogą sprawić duże ilości trybów i czasów, trudne do wytłumaczenia w polskim języku. W nauce tego języka ważny jest akcent i intonacja, dla wielu osób język hiszpański jest melodyjny i ładnie brzmiący. Wraz z nauką języka hiszpańskiego uczysz się o bogatej kulturze tego kraju, jest to wartością dodaną. W ostatnich latach wzrosła rola języka hiszpańskiego w takich dziedzinach jak gospodarka, turystyka, przemysł filmowy, rynek muzyczny. Inwestowanie w naukę języka hiszpańskiego, będzie na pewno tym, co się kalkuluje.

Inwestycja w naukę języka obcego jest bardzo często związana z zainteresowaniami.

Te osoby, które interesują się bogatą kulturą romańską, będą, także zainteresowane nauką, takich języków jak wspomniany wyżej hiszpański, włoski, francuski, portugalski, rumuński. O wiele łatwiej, jest uczyć się języka, jeśli zainteresowania oscylują w obrębie jego kultury. Znajomość któregoś z tych języków będzie przydatna w karierze zawodowej.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o językach mniej popularnych. Ich znajomość, na pewno, będzie tym, co cię wyróżni spośród wielu innych kandydatów do na dane stanowisko. Może więc zastanowić się nad tym, aby zacząć uczyć się, takich języków jak japoński, czeski, szwedzki, norweski lub innych, mniej popularnych w naszym kraju. Znajomość języka niszowego (więcej na Forbes) to szansa na lepszą pracę i wyższe zarobki. Co jakiś czas zmieniają trendy w nauce języków obcych. Jeśli chcesz być  zawsze na czasie, postaw na naukę takiego języka, który jest zgodny z Twoimi zainteresowaniami upodobaniami. Poznany język przypada się wtedy nie tylko w pracy zawodowej, ale również do celów prywatnych.

Inwestycja w język obcy zawsze się opłaca - ustka24.info

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o