Jacek Graczyk złożył ślubowanie. Jest już oficjalnie burmistrzem Ustki – FOTO, WIDEO

2
261
Jacek Graczyk złożył ślubowanie. Jest już oficjalnie burmistrzem Ustki - ustka24.info
Jacek Graczyk złożył ślubowanie. Jest już oficjalnie burmistrzem Ustki – ustka24.info

Jacek Graczyk oficjalnie jest już burmistrzem Ustki. We wtorek, na sesji rady miasta odebrał postanowienie o wyborze na burmistrza i złożył ślubowanie.

[ads1]
W czasie swojego pierwszego przemówienia Graczyk podziękował odchodzącemu burmistrzowi Janowi Olechowi. Pogratulował również nowym radnym miejskim i zapewnił, że będzie chciał rozmawiać z każdym radnym.

Zapowiedział również, że w najbliższym czasie zajmie się dwoma ważnymi tematami: wzmocnieniem budżetu miasta i ograniczeniem wyjazdu młodych ustczan z miasta.

– Istotne będzie również przeanalizowanie planów miasta i jak najszybsze przygotowanie nowych planów przestrzennych – mówił na sesji Graczyk – Dzięki temu będziemy mogli bardziej otworzyć się na inwestorów. Dla mieszkańców ważne będą również budżety obywatelskie, które będziemy chcieli wprowadzić. Najpierw jednak trzeba będzie zrewidować potrzeby obywatelskie i możliwości budżetowe.

Graczyk zapewnił również, że w kadencji podejmie prace związane z wyremontowaniem ulicy Wczasowej i budową obwodnicy miasta. Ważnym tematem będzie również rozwój portu morskiego w Ustce.

– Chciałbym zobaczyć jak wyglądają rzeczywiste harmonogramy prac przy tej inwestycji tak, aby nie było opóźnień i problemów w sezonie letnim.

Graczyk zapowiedział również, że będzie dążył do tego, aby obiekty miejskie takie jak Dom Kultury, OSiR, biblioteka i szkoły były jeszcze bardziej otwarte dla mieszkańców.

Na wtorkowej sesji radni uchwalili również wynagrodzenie burmistrza, które będzie wynosiło 10800 zł brutto. Ustalone zostały również składy miejskich komisji: budżetowej, społecznej, uzdrowiskowej i rewizyjnej.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTEJ SESJI RADY MIASTA W USTCE

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lewatywa
14 grudnia 2014 09:39

Pan GRACZYK na tle logo!Nic bardziej obrzydliwego, nie mogły zafundować nowemu BURMISTRZOWI ;siły nadprzyrodzone; Jak dla mnie powinien szybciutko rozprawić się zarówno z logo[symbolem zła] jak i [siłami nadprzyrodzonymi]dewastującymi od lat USTKĘ.
W przeciwnym razie czeka PANA BURMISTRZA niechybna klęska!