Jak można poradzić sobie w przypadku bólu stóp?

0
112

Ból stóp potrafi zaatakować nas w bardzo różnych, zazwyczaj najmniej spodziewanych sytuacjach. Warto wiedzieć, skąd ten ból w ogóle się bierze i jak najlepiej można sobie z nim poradzić, czyli jak mu zapobiec oraz jak go zwalczyć. Ból w stopach może mieć bardzo różne oblicza.

Otóż może występować na przykład wtedy, kiedy wrastają nam paznokcie, wtedy oczywiście jest to bardziej ból palca, aniżeli całej stopy, niemniej jednak jest on bardzo dotkliwy i mocny. Inną sytuacją, w której ból stóp występuje, są haluksy, które powodują nieprawidłowe obciążenie stopy, a co za tym idzie, jej ból. Jeszcze innym powodem bólu stóp są wszelkie nagniotki i pęcherze, które wywołane są często poprzez noszenie nieprawidłowo dobranego obuwia lub po prostu zbyt długiego jego noszenia. Dodatkowo też ból może być związany z ostrogą piętową, spowodowaną stanem zapalnym. Jest to oczywiście bardzo niewiele spośród rodzajów bólu, z którym mamy do czynienia, jednak są to najczęstsze jego przyczyny. Warto więc wiedzieć, jak można sobie z nimi poradzić.

Kiedy warto iść do podologa?

Osoba zajmująca się stopami to podolog. Taka osoba potrafi ocenić negatywne zmiany stóp, wytypować ich przyczynę oraz zaproponować odpowiednią terapię, mającą na celu wyleczenie danego problemu. Podolog działa przy współpracy z takimi lekarzami, jak na przykład chirurg, dermatolog czy diabetolog. Do takiej osoby można wybrać się od razu, kiedy tylko zauważymy nieprzyjemne dolegliwości związane z naszymi stopami, a więc na przykład ból, odciski, czy też wrastające paznokcie. Dodatkowo też warto udać się do podologa z prośbą o porady związane z profilaktycznym dbaniem o stopy. Z całą pewnością podpowie nam on, w jaki sposób najlepiej dbać o nie, by nie skończyło się to nieprzyjemnymi zmianami.

Proste sposoby na poradzenie sobie z bólem stóp

Jeśli jednak chcemy sami zapobiegać wszelkim dotkliwym zmianom, warto wiedzieć, jak można na co dzień dbać o swoje stopy, by uchronić je możliwie jak najlepiej przed chorobami i innymi dotkliwościami. Otóż najważniejsza jest odpowiednia higiena. Bardzo ważne jest, by myć stopy bardzo dokładnie, a także odpowiednio przycinać swoje paznokcie, by nie wrastały. Jeśli nie wiemy, jak najlepiej to robić, tak jak już wcześniej wspomniano, warto udać się po taką poradę do podologa w Gdyni. Jeszcze jedną bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiedniego obuwia. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla naszych stóp jest wybieranie jak najwygodniejszego obuwia. Jeśli but w którymś miejscu obciera nas, a chodzenie w nim jest dla nas nieprzyjemne, jest to oznaka tego, iż dane obuwie nie jest odpowiednio dobrane. Należy w takiej sytuacji od razu je wymienić.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments