Jantar Ustka bez punktów po meczu w Kościerzynie – FOTO

0
160

Wygraną gospodarzy zakończył się sobotni wyjazd seniorów Jantara do Kościerzyny. Po wyrównanym meczu nasza drużyna uległa Kaszubii 3-1 (1-1).

Podopieczni trenera Mirosława Iwana zagrali bardzo ofensywnie i objęli prowadzenie po bramce Macieja Miecznikowskiego. Niestety, tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania, wykorzystując rzut wolny.

Po stracie drugiej bramki Jantar nie zwolnił tempa i kilkakrotnie zagroził bramce Kaszubii. Gospodarze dwa razy wybijali piłkę z linii bramkowej. Wynik spotkania ustalony został tuż przed końcem meczu. Pomimo kolejnej przegranej podkreślić należy zaangażowanie w walkę, z jakim do meczu przystąpiła nasza pierwsza drużyna.

Równolegle do spotkania w Kościerzynie miał miejsce mecz juniorów z rocznika 2005, którzy na własnym boisku podejmowali Pomezanię Malbork. Mecz zaczął się bardzo niefortunnie dla zawodników trenera Piotra Piszko. Grający z wiatrem goście wykorzystali sprzyjające warunki atmosferyczne i strzałami z daleka dwukrotnie pokonali naszego bramkarza. Już w szóstej minucie było 0-2.

Gospodarze bardzo szybko wyciągnęli wnioski z zaistniałej sytuacji. Uszczelnili obronę i po kilku sprawnie przeprowadzonych akcjach ofensywnych doprowadzili do wyrównania. Goście nie sprostali narzuconemu przez naszych piłkarzy rytmowi gry i słabli z każdą minutą. Do końca meczu gole strzelali już tylko Jantarowcy. MKS Jantar – Pomezania 5-2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Data (2), Szpak (2) i Lis.

Bez punktów obeszli się podopieczni Karola Izmajłowicza (2003) i Piotra Cejrowskiego (2007). Pierwsi odnotowali porażkę z Jaguarem Gdańsk 1-3, drudzy ulegli Sparcie Sycewice 2-5.