Jubileuszowy pociąg “Słoneczny” przyjedzie do Ustki 20 czerwca

0
547

Zbliża się sezon wakacyjny, a wraz z nim kolejna edycja dobrze znanego już połączenia Mazowsza z Pomorzem – pociągu „Słoneczny”.

W tym roku pociąg rusza na szlak Warszawa Zachodnia – Ustka już 20 czerwca, inaugurując obchody 15-lecia istnienia Kolei Mazowieckich. Bilety można kupować już od dziś, a ich ceny pozostają takie, jak przed rokiem. Dostępna będzie także pula 500 biletów w specjalnej, niższej cenie – 25 zł.

Jubileuszowy “Słoneczny”

– „Słoneczny od 2005 r. cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród pasażerów. Tylko
w ubiegłym roku wybrało go ponad 122 tysiące osób, co było  rekordowym wynikiem w jego historii. Mamy nadzieję, że zbliżający się sezon wakacyjny zakończymy równie imponująco. Z tej okazji przygotowaliśmy dla pasażerów niespodzianki, m.in. pulę 500 biletów w specjalnej cenie 25 zł –
mówi Robert Stępień, prezes zarządu, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich.

  • „Słoneczny” to dobra oferta na podróż nad morze, choćby ze względu na cenę biletu: 45 zł do Trójmiasta i 60 zł do Ustki. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi. Taniej zapłacą studenci i uczniowie, a także np. seniorzy. Uruchomieniu „Słonecznego” towarzyszy akcja „Słoneczny wysyp rabatowy” oraz „Koleją do Kultury”– mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Rozkład jazdy „Słonecznego”

W swój pierwszy w tym roku kurs „Słoneczny” rusza 20 czerwca, a w ostatni – 1 września. Start „Słonecznego” ze stacji Warszawa Zachodnia zaplanowany jest na godz. 6.15.

Do Gdańska „Słoneczny” dotrze o godz. 9.44 i pojedzie w dalszą podróż do Ustki, gdzie dotrze na godz. 12.08. Podróż „Słonecznym” z Warszawy Wschodniej do Gdańska trwa 3 godziny i 12 minut, a do Ustki niespełna 5 i pół godziny.

Z powrotem „Słoneczny” wyjedzie z Ustki o godz. 14.24, a z Gdańska o godz. 16.48. Do Warszawy Zachodniej dojedzie o godz. 20.14. Pociąg będzie kursować codziennie, a w podróż nim można za darmo zabrać czworonoga i rower. Będzie zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych.

Na pokładzie będzie dostępny catering. Szczegółowy rozkład kursowania „Słonecznego” jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Ceny biletów i dodatkowe korzyści

Bilety w specjalnej cenie 25 zł, będą do nabycia w kasach biletowych na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście p. I i Warszawa Gdańska od 1 czerwca, aż do wyczerpania puli 500 sztuk. Regulamin „Bilet promocyjny na pociąg Słoneczny” jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Regularne ceny za bilet na przejazd „Słonecznym” są nie mniej atrakcyjne – na trasie Warszawa Zachodnia – Ustka zapłacimy 60 zł, (studenci 29,40 zł). Do Trójmiasta bilet normalny kosztuje – 45 zł, a studencki 22,05 zł. Bilety można nabyć już od dziś, w kasach biletowych, przez Internet, w biletomatach i przez telefon komórkowy. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 6 zł (uwzględniane są ulgi ustawowe).

Słoneczny wysyp rabatowy

Podróżni kupując bilet na pociąg, w ramach akcji „Słoneczny wysyp rabatowy” otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w wybranych obiektach na terenie Trójmiasta  i Ustki. Szczegóły akcji przedstawimy wkrótce.

Kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, można skorzystać z atrakcyjnych zniżek. Są to zniżki na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne w ramach stałej akcji „Koleją do Kultury”. Partnerami akcji są placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Każdy z partnerów akcji przygotował atrakcyjne rabaty. Listę partnerów akcji oraz szczegóły oferowanych zniżek można znaleźć na stronie internetowej spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji:

www.dokultury.mazowieckie.com.pl

Zostaw swój komentarz na Facebooku