Kapsuła Czasu zachowa pamięć o Ustce na 100 lat – FOTO, WIDEO

0
441

11 listopad 2118 roku otwarta zostanie Kapsuła Czasu, którą 11 listopada 2018 roku uroczyście zakopano przed usteckim ratuszem.

Wkopana Kapsuła Czasu była jednym elementów uroczystości rocznicowych zorganizowanych w Ustce.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WKOPANIA KAPSUŁY CZASU W USTCE 

Kapsuła, specjalnie, hermetycznie zamknięta i wypełniona argonem była przygotowywana od kilkunastu tygodni. Mieszkańcy Ustki do ostatniej chwili przynosili osobiste listy, pamiątki i zdjęcia pokazujące teraźniejszą Ustkę i jej mieszkańców.

  • Łącznie do Kapsuły Czasu spakowaliśmy ponad 60 listów – wylicza Piotr Wszółkowski z Urzędu Miasta w Ustce, który nadzorował całe wydarzenie – Do tego doliczyć trzeba osobiste pamiątki, nośniki danych ze zdjęciami czy książki. Dodatkowo spakowaliśmy list od Burmistrza Ustki Jacka Graczyka, w którym opisuje aktualną sytuację w Ustce oraz w kraju. Zapakowane zostały także bieżące wydania lokalnych i regionalnych gazet.

Kapsuła została zakopana w specjalnym betonowym schowku przed Urzędem Miasta w Ustce. Miejsce jej zakopania oznaczono pamiątkową tablicą z prośbą, aby otworzyć ją dopiero za 100 lat – 11 listopad 2118 roku.

  • Za chwilę opuścimy kapsułę czasu, w której umieszczone zostały listy, zdjęcia i pamiątki od nas, obecnie żyjących w Ustce, dla naszych potomnych. Kapsułę dedykujemy mieszkańcom miasta, którzy będą tutaj żyli w roku 2118, mając nadzieję, że zostanie ona wówczas otwarta i będzie świadectwem historii Ustki, w której i my odcisnęliśmy swój ślad – mówił podczas uroczystości Jacek Graczyk, burmistrz Ustki.

Mieszkańcy Ustki, obecni na uroczystości żałowali jedynie, że za 100 lat nie będą świadkami jej otwarcia.

Na zakończenie wykonano również wspólne zdjęcie Ustczan, którzy przyszli przed ratusz.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WKOPANIA KAPSUŁY CZASU W USTCE