Kłusownik poławiający troć zatrzymany przez policjantów z Ustki

0
409

Policjanci z Ustki zatrzymali 34-letniego kłusownika podejrzanego o nielegalny połów i handel trocią wędrowną.

Od dłuższego czasu funkcjonariusze policji z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Ustce otrzymywali informacje o kłusowniku rozkładającym sieci na rzece Słupi. Ostatecznie natrafili na trop mężczyzny, który mógł mieć związek z tym procederem.

Pod koniec ubiegłego tygodnia kryminalni weszli na teren wytypowanej posesji i podczas jej przeszukania natrafili na kilka sieci służących do połowu ryb, a także kilkanaście sztuk świeżej troci wędrownej. W jednym z pomieszczeń znajdowała się także waga służąca do porcjowania ryb.

  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty będą teraz służyły jako dowód w sprawie. Zatrzymany 34-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie policyjnym

Warto pamiętać, że od 1 października do 31 grudnia obowiązuje całkowity zakaz połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Policjanci współpracują ze Strażą Rybacką, Strażą Graniczną aby ograniczyć przypadki nielegalnego połowu ryb.
W okresie ochronnym proceder kłusownictwa nasila się. Złowione ryby kłusownicy często usiłują sprzedać przygodnym osobom. Zgodnie z prawem kupujący również mogą ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe i karne.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments