Kolejna awaria kładki w usteckim porcie morskim [AKTUALIZACJA]

0
85

Nieczynna kładka Ustka

Nie działa kładka nad kanałem portowym w Ustce. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną awarii, ale pracownik obsługujący system nie mógł kładki otworzyć.

AKTUALIZACJA Z GODZ. 13:00

– Udało się nam znaleźć usterkę. Przymarzły elementy, które łączą się w trakcie otwierania mechanizmu. Zostały wymienione na takie, które nie będą do siebie przymarzały. Kładka już powinna funkcjonować normalnie. To nowy mechanizm i takie niespodzianki mogą się jeszcze pojawiać – mówi Marek Kurowski z usteckiego magistratu

INFORMACJA Z GODZINY 12:00

Możliwe, że stało się tak z powodu oblodzenia. Obecnie trwają prace naprawcze.
– Szukamy przyczyny awarii – mówi Marek Kurowski, naczelnik wydziału Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Ustce. – Kładka w ostatni weekend nie działała z powodu zbyt silnego wiatru. Nie udało się jej uruchomić również w poniedziałek rano. Jeżeli tylko znajdziemy awarię i ją usuniemy, przywrócimy ruch na zachodnią stronę.
To nie pierwsza awarii kładki. Trzy dni po jej uruchomieniu, w grudniu 2013 roku, również doszło do uszkodzenia. Wtedy pojawiły się problemy z jej zamknięciem. Przygotowano nawet specjalną procedurę awaryjną.
Kładkę oddano do użytku 19 grudnia 2013 roku. Całkowity koszt inwestycji to 4 390 000 PLN. W Większości inwestycję sfinansowano z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającego inwestycje w zrównoważone rybołówstwo a także budżetu państwa oraz budżetu miasta.
Przejście przez kładkę możliwe jest codziennie od 10 do 18 o każdej pełnej godzinie, przez 15 minut.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OFICJALNEGO OTWARCIA KŁADKI W GRUDNIU 2013 ROKU