Komendant Straży Granicznej z Ustki uratował topiącego się mężczyznę

0
52

Chciał tylko zamoczyć stopy w morzu, gdy nagle wciągnęły go wzburzone fale. Nie był w stanie samodzielnie wyjść na brzeg. W ostatniej chwili z wody pomógł mu się wydostać komendant Placówki Straży Granicznej w Ustce.

Wieczorem 11 kwietnia mjr SG Arkadiusz Urlich, komendant Placówki Straży Granicznej w Ustce, spacerował w czasie wolnym od służby ustecką plażą. W pewnej chwili zauważył pozostawione na piasku buty, jednak w pobliżu nie było nikogo.

Dopiero w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu zobaczył w morzu człowieka zalewanego przez fale. Natychmiast wezwał patrol Straży Granicznej.

W tym czasie dryfujący mężczyzna na tyle zbliżył się do brzegu, że mjr Urlich wszedł do wody i pomógł mu wydostać się na brzeg. Kontakt z poszkodowanym był utrudniony, dlatego został przewieziony do szpitala w Ustce. Lekarze stwierdzili u niego stan głębokiej hipotermii. Karetka przetransportowała 46-latka do szpitala w Słupsku.

Jak opisywał, kiedy spacerował brzegiem plaży, gwałtownie wciągnęło go wzburzone morze. W ocenie lekarzy, gdyby nie szybka pomoc, zdarzenie mogłoby się zakończyć tragicznie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o