Konsultacje w sprawie rozbudowy portu morskiego w Ustce

1
358
Konsultacje w sprawie rozbudowy portu morskiego w Ustce - ustka24.info
Konsultacje w sprawie rozbudowy portu morskiego w Ustce – ustka24.info

Burmistrz Ustki Jacek Graczyk zaprasza wszystkich mieszkańców na konsultacje społeczne dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. „Tereny Portu” w Ustce.

[ads1]

Spotkanie odbędzie się 16 lipca o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta Ustka, sala 101.
Zaprezentowana koncepcja została przygotowana przez przedstawicieli środowiska żeglarskiego i rybackiego w naszym mieście.

– Projekt przedstawia maksymalny rozmiar portu, który chcielibyśmy, aby powstał – maksymalnie 250 metrów od zachodniego falochronu. Proponowana wielkość portu pozwoliłaby realizować w naszym porcie obecnie istniejącą funkcję rybacką, a także funkcję turystyczną (budowa mariny w awanporcie). Pirs zachodni byłby natomiast wykorzystywany do rozładunku i załadunku towarów, a także przyjmowania promów pasażerskich, które mogłyby zawijać do naszego portu – mówi Jacek Graczyk burmistrz Ustki.
Ostateczna decyzja należy jednak do Ministerstwa Infrastruktury, które musi zatwierdzić tą koncepcję. Niewykluczone więc, że Ministerstwo będzie optować za wariantem mniejszej rozbudowy portu.
– Pragnę również podkreślić, że inwestycja miałaby być realizowana z pieniędzy budżetu państwa, a nie ze środków miasta. Jakie są szanse na realizacje tej inwestycji? Wszystko zależy od naszej determinacji. Uważam jednak, że wszelkie, rodzące się wokół projektu negatywne emocje i kontrowersje nie służą dobru sprawy – dodaje Graczyk.

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jk

Heh, może zamiast konsultować plany z gatunku wirtualnych gruszek na wierzbie – ktoś (ktokolwiek!) w Ustce sprawiłby, żeby załogi najliczniej odwiedzających ustecki port jednostek miały gdzie w cywilizowany sposób zrobić siusiu albo wziąć prysznic? O prądzie czy wodzie na kei nie wspominając…
W Łebie – cywilizowana marina.
W Darłowie – cywilizowana marina.
A w Ustce – szczanie za burtę, jak w latach 70tych ubiegłego wieku, prąd jak się dogadasz z rybakiem, woda niedostępna…
Jakby się nic od czasów siermiężnej komuny nie zmieniło, przynajmniej w głowach usteckich włodarzy…