Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w Ustce powstaną nowe atrakcje turystyczne. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku przypieczętowano realizację projektów dofinansowanych przez Słowińską Grupę Rybacką.

Oznacza to, że już niebawem na obszarze SGR zobaczyć będzie można nowe atrakcje turystyczne i pierwsze efekty prac inwestycyjnych.

Co powstanie?

Już niebawem ruszy budowa Kreatywnego muzeum piasku w Ustce, które poszerzy całoroczną ofertę turystyczną miasta i okolic. W muzeum utworzonych zostanie kilkanaście interaktywnych stanowisk  ukazujących charakterystykę piasku, gdzie będzie można m.in. poznać sekretne życie plaży  z perspektywy „pchły plażowej”. Powstanie również wirtualna piaskownica, która posłuży do prowadzenia warsztatów samodzielnego malowania piaskiem. Warto także dodać, że opisy tablic będą dostępne w języku Braille’a.

Mieszkańcy i turyści wypoczywający na terenie Ustki i okolic będą mogli skorzystać także
z zabiegów kosmetycznych wykorzystujących śluz ślimaka. To niewątpliwie innowacyjna formuła dotychczas nieoferowana na tym terenie.

Wzbogacona zostanie także oferta usług gastronomicznych – w ramach przyznanej dotacji powstanie samoobsługowa restauracja proponująca zdrowe dania na wagę, które przygotowywane będą metodą sous-vide. Polega ona na przygotowywaniu posiłków w opakowaniach próżniowych, dzięki czemu zachowują bogatszy smak i zawartość składników odżywczych.

Są to jedne z pierwszych projektów dofinansowanych w obecnej perspektywie finansowej przez Słowińską Grupę Rybacką i gotowe do realizacji. Niebawem nowe konkursy i kolejne ciekawe realizacje.

Kiedy następne konkursy ?

Kolejne konkursy już w lutym. Tym razem o środki będą mogły się starać podmioty z sektora publicznego, czyli m.in. gminy i ich jednostki, takie jak: centra kultury, biblioteki czy szkoły. Ważne, aby realizowane projekty miały charakter niekomercyjny.

Warto  wiedzieć, że …..

  • Słowińska Grupa Rybacka – WSPIERAMY ROZWÓJ!
  • Słowińska Grupa Rybacka przed każdym naborem wniosków przeprowadza cykl bezpłatnych szkoleń i konsultacji dla osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji;
  • Pozyskanie środków finansowych w ramach dostępnych funduszy daje szansę na realizację własnych pomysłów, stwarza możliwości dodatkowego zarobkowania, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju regionu.

Więcej informacji można uzyskać: pod numerem tel. 516 559 181, e-mail: biuro@sgr.org.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o