Linia kolejowa Słupsk – Ustka – Słupsk uruchomiona – FOTO, WIDEO

0
540

20 minut komfortowej jazdy z Ustki do Słupska w cenie biletu normalnego za 5 zł. Linia kolejowa Słupsk – Ustka – Słupsk uruchomiona.

W niedzielę, 15 grudnia oficjalnie uruchomiono linię kolejową na trasie Ustka – Słupsk. Każdego dnia będzie na niej kursowało 14 par pociągów. Organizatorem przewozów jest Polregio. Do końca roku przejazdy są bezpłatne. Po nowym roku zwykły bilet będzie kosztować 5 zł.

Na trasie pojawiły się dwa nowe przystanki kolejowe. Jeden to Ustka Uroczysko, który znajduje się w zachodniej części Ustki. Bezpośrednio z przystanku można Traktem Kościelniaka dostać się na zachodnią plażę (około 800 metrów). Drugi przystanek to Słupsk Północ, który znajduje się w okolicy nowego Aquaparku Trzy Fale w Słupsku i Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma to ułatwić dojazd osobom, które pracują w funkcjonujących na strefie firmach.

Na razie rozkład przewiduje odjazdy z Ustki do Słupska o każdej pełnej godzinie. Pierwszy pociąg rusza z Ustki o godzinie 6 rano a ostatni o 19:00.

Aktualny rozkład PKP Ustka - Słupsk - Ustka #ustka24info
Aktualny rozkład PKP Ustka – Słupsk – Ustka #ustka24info

Samorządowcy z Ustki i okolicznych gmin konsultują już nowy rozkład jazdy tak, aby jak najbardziej dopasować dla osób pracujących i uczących się w Słupsku.

Proponowany rozkład pociągów PKP na trasie Ustka - Słupsk - Ustka #ustka24info
Proponowany rozkład pociągów PKP na trasie Ustka – Słupsk – Ustka #ustka24info

Możliwe, że w przyszłym roku uda się również połączyć bilety PKP z autobusami miejskimi w Słupsku celem uzupełnienia komunikacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZEJAZDU NA TRASIE USTKA – SŁUPSK – USTKA

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments