Marcin Muszyński – iluzjonista wyjątkowy

0
31
Marcin Muszyński – iluzjonista wyjątkowy - ustka24.info
Marcin Muszyński – iluzjonista wyjątkowy – ustka24.info

Kim jest Marcin Muszyński? Z pewnością artystą, którego większość Polaków może kojarzyć z popularnego programu „Mam Talent”. Wystąpił w nim wszak jako uczestnik konkursu, a później jego gwiazda. Jako pierwszy iluzjonista dostał się do ścisłego finału show. Ale Muszyński to także wyjątkowa osobowość, który swymi występami udowadnia, że iluzja wcale nie zasługuje na zapomnienie.

[ads1]

Nie ma tu się bowiem co oszukiwać. Największe triumfy iluzja święciła wraz z Davidem Copperfieldem, który rozmachem swych trików przebił chyba wszystko, co wcześniej można było zobaczyć. Dorównać Copperfieldowi nie sposób, a wraz z nim moda na iluzję nieco przygasła. Choć w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku sztuka ta cieszyła się sporą popularnością i zainteresowaniem widzów, dziś nie wzbudza już tak wielu emocji. Występy Muszyńskiego świadczą jednak o tym, że jeszcze nie czas, aby iluzja popadła w zapomnienie. Wręcz przeciwnie, warto się nią zainteresować!

Marcin Muszyński tak jak Copperfield para się tzw. Dużą Iluzją. Chodzi tu o najbardziej spektakularne numery, które często mają bardzo złożony charakter, a czasem bywają nawet niebezpiecznie. Są one również trudne i wymagają sporej wiedzy, lat przygotowania i ogromnej precyzji i dokładności. To dlatego nie każdy jest w stanie osiągnąć biegłość w tej dziedzinie iluzji. Muszyński radzi sobie z nimi jednak doskonale, czego przykład można było zobaczyć we wspomnianym programie „Mam Talent”. W nim to artysta zaprezentował pokaz z latającym fortepianem, w czasie którego unosił się nad sceną, grając na obracającym się wokół własnej osi instrumencie. Tam też zaprezentował mrożący krew w żyłach numer z piłą łańcuchową, którą przecinał się na pół, a następnie jego nogi odjeżdżały same na monocyklu. Pozytywna reakcja publiczności, dzięki której Marcin Muszyński jako pierwszy iluzjonista w Polsce dotarł do ścisłego finały talent show, świadczy o tym, że magiczne sztuczki nadal robią ogromne wrażenie i mogą stanowić znakomitą rozrywkę.

Podejście Muszyńskiego do swych występów sprzyja zresztą dobrej zabawie. Artysta może bowiem poszczycić się nie tylko dużym doświadczeniem, ale także dużą starannością i dbałością o szczegóły. Muszyński podchodzi do swych występów bardzo profesjonalnie, zajmując się nie tylko opracowaniem poszczególnych trików, ale także całą logistyką swych występów. Niektóre z jego pomysłowych sztuczek trzymał w tajemnicy przez długi czas, zanim opanował je do perfekcji i zdecydował się pokazać światu (lewitujący fortepian jest jednym z przykładów). Dzięki jego profesjonalizmowi widz może więc być pewien, że oglądając show Muszyńskiego zobaczy starannie dopracowany i przemyślany program.

Ponadto, warto zaznaczyć, że etiudy Muszyńskiego tworzą zgrabne, spójne magiczne historie. Artysta stara się publiczności prezentować całe opowieści, w czasie których zabiera on swych widzów do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe. Dzięki swemu entuzjastycznemu i optymistycznemu podejściu Muszyński angażuje widza w spektakl, skłaniając go do zapomnienia o rzeczywistych problemach. Artysta swymi występami pokazuje, że jeśli się tylko chce i ma ku temu odpowiednią determinację, można przekroczyć nawet największe przeszkody.

Show Marcina Muszyńskiego może zarazem przybrać bardzo różny charakter. Iluzjonista ma bardzo szeroki repertuar i może go zaprezentować zarówno w formie komediowej, jak i romantycznej, czy też jako opowieść z dreszczykiem. Jest w stanie także przygotować program okolicznościowy – Marcin Muszyński występował już na przykład ze spektaklami walentynkowymi i świątecznymi. Dzięki temu jego show sprawdza się zarówno na dużym ekranie lub w czasie festynów, jak i podczas kameralnych pokazów w wąskim gronie czy eventów firmowych.

Marcin Muszyński to artysta o ogromnej wyobraźni i magnetycznej osobowości. Duża wrażliwość i wyczucie pozwalają mu stworzyć niezapomniane spektakle, na których nie sposób nie porwać się emocjom. Warto zobaczyć na żywo, co iluzjonista potrafi!