Marszałek woj.pomorskiego – ustecki port ma szanse na rozwój

0
193
Marszałek woj.pomorskiego - ustecki port ma szanse na duży rozwój - ustka24.info
Marszałek woj.pomorskiego – ustecki port ma szanse na duży rozwój – ustka24.info

Marszałek woj. pomorskiego – Mieczysław Struk, w czasie wizyty w Słupsku odniósł się do planów rozwoju portu morskiego w Ustce.

[ads1]

 

Jego zdaniem port ma duże szanse na rozbudowę. Zależy to jednak od wyobraźni ludzi za ten port odpowiedzialnych.

Poniżej pełna wypowiedź marszałka w tej sprawie.

– Chciałbym wokół budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w posłupskim Redzikowie zbudować koalicję samorządów, która powinna przyciągać inwestorów, a nie ich odstraszać. Nie ma sensu budować atmosfery, w której będziemy mówili, że tutaj nic nie można zrobić, bo będzie tarcza antyrakietowa. Powinno być wręcz odwrotnie. Może zainteresujemy kapitał amerykański, może przyciągniemy inwestorów zza oceanu, ale rzeczywiście musimy pomyśleć o komplementarnych inwestycjach, które będą związane z takim przedsięwzięciem. Jak choćby postulowana modernizacja drogi nr 21 ze Słupska do Ustki.

Zależy mi na tym bardzo, aby ta koalicja osób o których mówię, w tym prezydent Słupska i burmistrz Ustki w większym stopniu, w bardziej otwarty sposób, z większą wyobraźnią, zaangażowali się.

Na przykład nie tylko budowa mariny w Ustce, ale w ogóle rozbudowy portu w Ustce.

Port w Ustce jest niezwykle istotnym portem, które będzie obsługiwać nie tylko przyszłą bazę amerykańską, ale też może być portem wyładowania i portem komunikacyjnym dla budowanych farm wiatrowych. Wydaje mi się, że tego typu koncepcja może przyciągnąć  właśnie takich inwestorów, którzy mogą się lokalizować na terenie Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej.

Nie ma żadnych powodów, dla który współczesne granice tego portu, w tym wysunięte nabrzeża i główki, były w takich właśnie granicach, jak są teraz. Być może konieczność modernizacji tego portu, a występuje dzisiaj taka konieczność, szczególnie w odniesieniu do falochronów, jest dobrym sygnałem i dobrym argumentem, aby port znalazł się na liście tych przedsięwzięć krajowych, do których rząd polski w sposób zdecydowany się zaangażuje.

Taki postulat złożyliśmy już do Projektu Kontraktu Terytorialnego i będziemy z rządem na ten temat dyskutować. A więc rozbudowa portu, modernizacja drogi 21 Słupsk – Ustka i szybka, nieodkładana w czasie budowa drogi S6 z Gdańska do Słupska, to szansa na przyciąganie odpowiednich inwestorów.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments