Młodzi żołnierze zakończyli szkolenie w CSMW w Ustce

0
283

szkolenie CSMW247 osobowa grupa ochotników do Narodowych Sił Rezerwowych zakończyła szkolenie podstawowe w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Elewi służby przygotowawczej zostali poddani próbie weryfikującej ich wiedzę i umiejętności zdobyte w pierwszym okresie szkolenia.

Ochotnicy, zostali poddani egzaminowi ze szkolenia podstawowego po trzymiesięcznym, intensywnym szkoleniu.  W formie praktycznej i teoretycznej, elewi musieli zaprezentować wszechstronność pozwalającą na zdanie kilkunastu testów. Wykładowcy i instruktorzy z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej sprawdzili poziom ich wyszkolenia z zakresu m.in.: szkolenia ogniowego i taktycznego, terenoznawstwa i łączności, wychowania fizycznego, szkolenia medycznego, regulaminów, szkolenia inżynieryjno-saperskiego i obrony przed bronią masowego rażenia.

Strzelanie z kbkAK w różnych warunkach, zakładanie odzieży ochronnej, składanie i rozkładanie broni na czas, pokonywanie taktycznego toru przeszkód, budowa i przeznaczenie min, posługiwanie się busolą i środkami łączności czy zakładanie opatrunków na rany postrzałowe to tylko niektóre umiejętności, które były niezbędne by zdać egzaminy. Pozytywne zaliczenie egzaminów kwalifikuje elewów do ostatniego etapu służby przygotowawczej: szkolenia specjalistycznego.

Pomyślne zakończenie tego etapu, potwierdzone zdanym egzaminem, umożliwi otrzymanie specjalności wojskowej oraz przydziałów kryzysowych, a w konsekwencji podpisanie kontraktów do Narodowych Sił Rezerwowych lub w dalszej perspektywie kontraktów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments