Monika Graczyk – zapraszam do Kina “Delfin” na nowy film “Kamienie na szaniec”

0
125
Graczyk Monika - ustka24.info
Graczyk Monika – ustka24.info

Już w najbliższy piątek, na ekranie naszego kina będzie można zobaczyć film pt. „ Kamienie na szaniec” – opowieść o losach trójki przyjaciół z Szarych Szeregów opartą na lekturze szklonej pod tym samym tytułem.

 

[ads1]

 

Film ten jeszcze przed oficjalną premierą wzbudza duże kontrowersje w opinii publicznej. Twórcom filmu zarzuca się głównie zbytnie uwspółcześnienie głównych postaci i nadanie im cech niekoniecznie uważanych za bohaterskie . Zośka, Rudy i Alek mają wątpliwości, zadają pytania, wręcz buntują się . Całemu filmowi wiarygodności i świeżości dodają młodzi aktorzy, odtwórcy głównych ról Tomasz Ziętek, Marcel Sabat i Kamil Szeptycki.

Jedno, co na pewno można powiedzieć o tym filmie, to jest to dawno nie widziane w polskich kinach dobre kino gatunkowe, ze świetną muzyką ( film promuje piosenka Dawida Podsiadło) oraz rewelacyjnymi zdjęciami made by Paweł Edelman. Ta nieco bardziej nowoczesna wersja ma szansę trafić do młodzieży XXI wieku i wykreować na nowo bohaterów, których tak brakuje we współczesnej kulturze.

Myślę ,że niemal każdy z nas pamięta emocje związane z odkrywaniem losów trójki bohaterów podczas czytania książki Kamińskiego, pora skonfrontować te wspomnienia z dziełem Glińskiego.

Zapraszam do kina od 7 marca

Monika Graczyk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments