Home / Biznes / MORPOL S.A. oraz Zespół Szkół w Ustce łączą siły na polu edukacji
MORPOL S.A. oraz Zespół Szkół w Ustce łączą siły na polu edukacji - ustka24.info

MORPOL S.A. oraz Zespół Szkół w Ustce łączą siły na polu edukacji

Od września 2017 uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce uczestniczą w projekcie edukacyjnym współorganizowanym przez MORPOL S.A.

Sprawdziliśmy jak wygląda współpraca naszych uczniów i jednej z największych firm regionu.

Dzięki współpracy MORPOL S.A. i ZSOiT w Ustce możliwe jest podniesienie standardów i jakości kształcenia zawodowego uczniów, co bezpośrednio przełoży się na ich atrakcyjność na rynku pracy.

Firma współpracuje ze szkołą przy opracowaniu i realizacji programu specjalizacji zawodowej kilku zawodów: mechanik monter maszyn i urządzeń, technik mechanik oraz technik mechatronik. Uczniowie mają niebywałą okazję nabierać doświadczenia w wyżej wymienionych zawodach.

Cały proces kształcenia został unowocześniony, aby zapewnić najlepszą możliwą edukację. Firma prowadzi nieustanną współpracę z kadrą pedagogiczną szkoły i oddaje do dyspozycji swoich przedstawicieli, którzy pełnią rolę mentorów.

Uczniowie są bardzo zadowoleni z oferowanych warunków w szkole i na zajęciach praktycznych prowadzonych w siedzibie firmy w Duninowie. Poza kompleksowym wsparciem edukacyjnym, praktykanci dostają także szereg benefitów, m.in. comiesięczne stypendium dydaktyczne, zabezpieczenia w postaci pomocy dydaktycznych , podręczniki, zeszyty, ubranie robocze, buty ochronne, środki higieny i posiłek regeneracyjny.

Firma MORPOL zapewnia także dowóz ucznia na praktykę lub jego refundację. Praktykanci z uznaniem wyrażają się zarówno o swoich pracodawcach , jak i instruktorach, którzy udzielają im cennych wskazówek podczas nabywania różnych umiejętności.

Chwalą zarówno warunki pracy oraz atmosferę, która według nich, jest dodatkowym czynnikiem sprzyjającym nauce zawodu. Niektórzy z nich już teraz deklarują chęć podjęcia pracy w tej firmie po ukończeniu szkoły, co chyba jest najlepszym podsumowaniem na razie krótkiej, ale jak się okazuje, owocnej współpracy przedsiębiorstwa MORPOL S.A. i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

Przeczytaj również...

Galeria Jednego Dnia  - Faktory pamięci - Wojciecha Mendzelewskiego, - ustka24.info

Galeria Jednego Dnia – Faktory pamięci – Wojciecha Mendzelewskiego

Zapraszamy do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na wernisaż prac w ramach Galerii Jednego Dnia pod …

Anna Łukasiewicz nowym skarbnikiem Miasta Ustka - ustka24.info

Anna Łukaszewicz nowym skarbnikiem miasta Ustka

Anna Łukaszewicz ze Słupska zostanie nową skarbniczką w usteckim magistracie. Na stronie internetowej www.ustka.pl pojawiło …

W Ustce odbyła się 10 edycja konkursu „Doświadczenia pokazowe z fizyki” - ustka24.info

W Ustce odbyła się 10 edycja konkursu „Doświadczenia pokazowe z fizyki”

W dniu 10 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbyła się …