MORPOL S.A. oraz Zespół Szkół w Ustce łączą siły na polu edukacji

0
589
MORPOL S.A. oraz Zespół Szkół w Ustce łączą siły na polu edukacji - ustka24.info

Od września 2017 uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce uczestniczą w projekcie edukacyjnym współorganizowanym przez MORPOL S.A.

Sprawdziliśmy jak wygląda współpraca naszych uczniów i jednej z największych firm regionu.

Dzięki współpracy MORPOL S.A. i ZSOiT w Ustce możliwe jest podniesienie standardów i jakości kształcenia zawodowego uczniów, co bezpośrednio przełoży się na ich atrakcyjność na rynku pracy.

Firma współpracuje ze szkołą przy opracowaniu i realizacji programu specjalizacji zawodowej kilku zawodów: mechanik monter maszyn i urządzeń, technik mechanik oraz technik mechatronik. Uczniowie mają niebywałą okazję nabierać doświadczenia w wyżej wymienionych zawodach.

Cały proces kształcenia został unowocześniony, aby zapewnić najlepszą możliwą edukację. Firma prowadzi nieustanną współpracę z kadrą pedagogiczną szkoły i oddaje do dyspozycji swoich przedstawicieli, którzy pełnią rolę mentorów.

Uczniowie są bardzo zadowoleni z oferowanych warunków w szkole i na zajęciach praktycznych prowadzonych w siedzibie firmy w Duninowie. Poza kompleksowym wsparciem edukacyjnym, praktykanci dostają także szereg benefitów, m.in. comiesięczne stypendium dydaktyczne, zabezpieczenia w postaci pomocy dydaktycznych , podręczniki, zeszyty, ubranie robocze, buty ochronne, środki higieny i posiłek regeneracyjny.

Firma MORPOL zapewnia także dowóz ucznia na praktykę lub jego refundację. Praktykanci z uznaniem wyrażają się zarówno o swoich pracodawcach , jak i instruktorach, którzy udzielają im cennych wskazówek podczas nabywania różnych umiejętności.

Chwalą zarówno warunki pracy oraz atmosferę, która według nich, jest dodatkowym czynnikiem sprzyjającym nauce zawodu. Niektórzy z nich już teraz deklarują chęć podjęcia pracy w tej firmie po ukończeniu szkoły, co chyba jest najlepszym podsumowaniem na razie krótkiej, ale jak się okazuje, owocnej współpracy przedsiębiorstwa MORPOL S.A. i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o