“Na powierzchni” – otwarcie wystawy w ramach rezydencji artystycznej Olgi Babak

0
99

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza wszystkich na otwarcie wystawy w ramach rezydencji artystycznej Olgi Babak „Na powierzchni”.

Podczas rezydencji zainteresowały mnie różne obrazy i artefakty, które pomogły mi poznać i zrozumieć Ustkę. Dla artysty plaża i jej okolice mogą stać się źródłem nowych przeżyć i odkryć, a zachodzące w tym procesie zjawiska niejednokrotnie okazują się nacechowane jakąś tożsamością bądź konkretną historią.

Znalezione przedmioty, jak bilet, skrawek papieru czy plastikowa zabawka są jak kiczowate pamiątki: zdjęcia, magnesy, kamyki znad morza itd., przypominające mi o miejscach, które kiedyś odwiedziłam.

Jednak główną inspiracją do poszukiwań twórczych oraz stworzenia artbooka stała się dla mnie granica między miastem a strefą przybrzeżną. Granica ta może być postrzegana jako pewien obraz bądź metafora, jako swoiste narzędzia, które ulega rozpadowi, by następnie połączyć się z nowym obszarem, choć z drugiej strony linia graniczna może stać się źródłem dychotomii między miastem i plażą; sezonem turystycznym i czasem poza sezonem; własnymi wspomnieniami i wytworami masmediów; bajką i codziennością.

Olga Babak – artystka wizualna z Ukrainy, absolwentka Państwowej Akademii Projektowania i Sztuki w Charkowie; autorka wystaw indywidualnych na Ukrainie i w Polsce, uczestniczka wystaw zbiorowych, rezydencji artystycznych i festiwali na Ukrainie, w Polsce i Turcji; laureatka stypendium Ministerstwa Kultury Polskiej „Gaude Polonia”. W swojej twórczości zajmuje się głównie badaniami nad wpływem zmiany miejsca i otoczenia na tożsamość.

Zobacz prace Olgi Babak

Wernisaż:
24.04.2019 / g. 17.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a
Wystawa potrwa do 29.04.2019

Miejsce: Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a
wstęp wolny

Zostaw swój komentarz na Facebooku