Nadchodzi niż Fabian. Będzie padać deszcz ze śniegiem. Na Bałtyku sztorm

0
328

Do 100 kilometrów będą dochodzić porywy wiatru w najbliższą sobotę. Na Bałtyku powieje 9 w skali Beauforta. Wszystko przez niż Fabian.

Najbliższy weekend nie zapowiada się ciekawie jeżeli chodzi o warunki pogodowe. Wszystko przez niż Fabian, który wędruje do nas znad Islandii. Jego skutki odczujemy najbardziej w sobotę.

Wtedy silny wiatr może osiągać w porywach nawet 100 km/h. Towarzyszyć będzie mu intensywny deszcz ze śniegiem. Temperatury spadną do około 0 stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura może spaść nawet poniżej 0 stopni.

Nadchodzi niż Fabian. Będzie padać deszcz ze śniegiem. Na Bałtyku sztorm - ustka24info
Nadchodzi niż Fabian. Będzie padać deszcz ze śniegiem. Na Bałtyku sztorm – ustka24info

Jak podaje serwis twojapogoda.pl najmocniej wiać będzie w sobotę, w trakcie przechodzenia frontu szkwałowego, związanego z burzami. Podmuchy mogą osiągać 90-100 km/h, a deszcz może być obfity. Niewykluczone też, że miejscami nagły spadek temperatury poniżej zera może skutkować przechodzeniem deszczu w śnieg. Może to wywołać dodatkowe utrudnienia na drogach.

Groźnie będzie również na Bałtyku. Tutaj przewidywany jest wiatr zachodni do północno-zachodniego, przechodzący z czasem na północny o sile 7-8, w porywach 9 stopni w skali Beauforta. Wiatr ma osłabnąć dopiero w sobotę wieczorem. Nadal będzie jednak porywisty.

Zobacz zdjęcia Sztormu w Ustce